Białostockie urzędy i instytucje robią sobie długi weekend. Ale nie wszystkie

2022.01.06 13:07
Starostwo, urząd wojewódzki i marszałkowski, oddziały ZUS, NFZ - to jedne z wielu białostockich instytucji, które będą zamknięte w piątek (7.01).
Białostockie urzędy i instytucje robią sobie długi weekend. Ale nie wszystkie
Fot: Malwina Witkowska

ZUS i sądy nieczynne

7 stycznia nieczynne będą sale obsługi klientów w placówkach ZUS. W tym dniu nie będzie również działało Centrum Obsługi Telefonicznej. Zgodnie z Kodeksem Pracy, 7 stycznia 2022 r. jest dniem wolnym dla pracowników ZUS, za dzień świąteczny, który przypadł w sobotę 1 stycznia.

Do dyspozycji klientów pozostaje elektroniczna forma kontaktu – Platforma Usług Elektronicznych ZUS. Za jej pośrednictwem, także w dni wolne od pracy, można składać wnioski, dokumenty do ZUS, jak np. od stycznia wniosek o 500+ dla nowonarodzonych dzieci. Również od stycznia można składać wnioski o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy na drugie i kolejne dziecko w rodzinie. Z kolei osoby zainteresowane informacjami w sprawie Polskiego Bonu Turystycznego mają do dyspozycji specjalną całodobową infolinię: 22 11 22 111.

Nieczynny będzie również oddział Narodowego Funduszu Zdrowia - kontakt jest możliwy przez infolinię: 800 190 590. Konsultanci są dostępni przez całą dobę.

W piątek nieczynne będą także białostockie organy wymiaru sprawiedliwości: Sąd Rejonowy i Sąd Okręgowy.

Praca urzędów

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego będzie nieczynny 7 stycznia. Dotyczy to wszystkich lokalizacji UMWP, zamknięte będą również: Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Białymstoku i Lokalne Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich w Łomży i Suwałkach.

Wolne za 1 stycznia odbiorą pracownicy Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego. Nieczynne będą również delegatury urzędu w Łomży i Suwałkach.

7 stycznia to także dzień wolny od pracy w Starostwie Powiatowym w Białymstoku.

Z kolei białostocki magistrat, jako jeden z niewielu będzie czynny. Dlatego wszystkie sprawy możemy bez problemu załatwić od godz. 7.30 do 15.30 we wszystkich oddziałach Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1631 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39