Białostoczanie napisali maturę najlepiej. Wyniki dla poszczególnych powiatów

2014.07.09 00:00
Maturzyści z Białegostoku, obok tych z Łomży i Augustowa, najlepiej w Podlaskiem poradzili sobie z tegoroczną maturą. Najwięcej uczniów natomiast nie zdało w powiecie suwalskim, łomżyńskim i... białostockim.
Białostoczanie napisali maturę najlepiej. Wyniki dla poszczególnych powiatów
Fot: sxc.hu

W Podlaskiem w tym roku do matur przystąpiło prawie 11 tys. absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. Zdało je natomiast 73%, czyli lepiej niż średnia krajowa - 71%.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży opublikowała procentową zdawalność egzaminów dla poszczególnych powiatów w województwie. Prym wiodą tutaj: miasto Białystok, Łomża oraz powiat augustowski. Aż 77% uczniów przystępujących tam do egzaminów obowiązkowych, zaliczyło je pomyślnie. Na następnych lokatach uplasowali się abiturienci z powiatów zambrowskiego - 74%, grajewskiego i wysokomazowieckiego - 72%.

Jak co roku, najniższe wyniki odnotowano w powiatach okalających duże miasta, czyli w łomżyńskim, gdzie odsetek sukcesów wynosi jedynie 37% oraz suwalskim - tam do matury przystąpiło tylko 19 osób, z czego zaliczyło zaledwie 11%. Powiat białostocki natomiast, pośród 17 w Podlaskiem, zajmuje też niezbyt wysoką, bo 3. od końca lokatę. Zdawalność wynosi tutaj jedynie 57%.

Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl

806 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39