Białostoczanie pobiegną, by pomóc Ukrainie

2022.03.09 09:23
20 marca, w Białymstoku, odbędą się zawody zatytułowane "Biegniemy razem dla Ukrainy". Wszystkie środki zebrane podczas imprezy przekazane zostaną na pomoc naszym wschodnim sąsiadom, którzy dzielnie odpierają militarne ataki Rosjan.
Białostoczanie pobiegną, by pomóc Ukrainie
Fot: Piotr Sobolewski

Biegacze już nie raz pomagali potrzebującym, dlatego i teraz - widząc to, co dzieje się w Ukrainie - nie potrafią przyjąć biernej postawy i bez większych emocji przyglądać się wydarzeniom mającym miejsce na wschodzie Europy. Stąd wezmą oni udział w specjalnych zawodach, a zorganizuje je Fundacja Białystok Biega.

Cały dochód zgromadzony podczas wydarzenia powędruje na rzecz Ukrainy. Rejestracja do sportowych zmagań prowadzona jest drogą internetową. Jaki jest koszt udziału? To już zależy od własnych upodobań. Podczas zapisów można bowiem przekazać naszym pogrążonym w wojnie sąsiadom dowolną kwotę.

Warto zaznaczyć, że zawody zatytułowane "Biegniemy razem dla Ukrainy" są skierowane do praktycznie każdej grupy wiekowej. Wszystko dlatego, że dystans do pokonania to tylko 2 km. Wyznaczoną trasę można przebiec lub pokonać truchtem, a nawet marszem.

Każdy uczestnik otrzyma okolicznościowy numer startowy w niebiesko-żółtych kolorach nawiązujących do barw Ukrainy. Bieg wystartuje 20 marca o godz. 10.00. Miejsce zbiórki to dziedziniec Pałacu Branickich w Białymstoku.

Więcej informacji: Biegniemy razem dla Ukrainy

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

719 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39