Białostoczanie poczuli wiosnę. W centrum działa już pierwszy ogródek

2015.04.09 00:00
Pierwsze, po długiej przerwie, słoneczne dni przyczyniły się do tego, że białostoczanie poczuli wiosenną aurę i wyszli z domów. W centrum został otwarty także pierwszy letni ogródek działający przy restauracji.
Białostoczanie poczuli wiosnę. W centrum działa już pierwszy ogródek
Fot: Marta Abramczyk

Tłumy białostoczan można było spotkać m.in. w parkach, na Rynku Kościuszki, w okolicach galerii handlowych oraz przy budkach z goframi, fastfoodami i napojami, które pojawiły się w ostatnich dniach w niektórych punktach miasta.

Wszystko to za sprawą korzystnej aury. Temperatura przekraczająca 15 st. C i intensywnie świecące słońce sprawiło, że białostoczanie chętnie spacerowali i jeździli na rowerach.

Sporą grupę zwolenników znalazł też otwarty po raz pierwszy w tym sezonie letni ogródek zlokalizowany na Rynku Kościuszki. Miejsca pod parasolami osłaniały mieszkańców miasta przed słońcem i pozwoliły na chwilę spoczynku.

Większość ogródków jest jeszcze jednak zamknięta, a właściciele restauracji czekają, aż pogoda będzie bardziej stabilna.

- Nasz ogród na razie jest zamknięty, ponieważ do tej pory aura nie sprzyjała siedzeniu na zewnątrz. Jednak już w połowie kwietnia planujemy wystawienie stolików i parasoli - deklaruje Grzegorz Chlebowicz z Trattorii Czarna Owca przy ul. Lipowej.

Marta Abramczyk
marta.a@bialystokonline.pl

1655 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39