Białostoczanie świętowali nowy rok z zespołem Papa D. [FOTO, WIDEO]

2024.01.02 12:10
Koncertem sylwestrowym zorganizowanym na Rynku Kościuszki białostoczanie oficjalnie powitali nowy 2024 rok. Główną gwiazdą wieczoru był zespół Papa D.
Białostoczanie świętowali nowy rok z zespołem Papa D. [FOTO, WIDEO]
Fot: Miasto Białystok
Sylwester miejski

Świętowanie rozpoczęło się o 22:00. Najpierw na scenie pojawiła się Julianna Oliańska, czyli YOUS (białostoczanka, uczestniczka The Voice of Poland). Po niej wystąpił znany polski cover band - Mega Band.

Gwiazdą wieczoru był zespół Papa D., czyli kontynuacja bardzo popularnego w latach 80. projektu Papa Dance. Jego wokalistą jest Paweł Stasiak. Grupa zyskała popularność dzięki takim przebojom jak np. „Kamikaze wróć”, „Pocztówka z wakacji”, „Panorama Tatr”, „Naj Story”, „Maxi Singiel”, „Nietykalni”, „Czarny Śnieg”, „Będziemy tańczyć” i „Bezimienni”.

Panowie zagrali dla licznie zgromadzonych na Rynku Kościuszki białostoczan aż do północy, kiedy to na scenę wyszedł prezydent Tadeusz Truskolaski i złożył noworoczne życzenia.Miasto za laserami - mieszkańcy za fajerwerkami

Zamiast fajerwerków organizatorzy postawili na pokaz laserów, ale mieszkańcy na własną rękę i tak wystrzeliwali pirotechnikę w powietrze jeszcze długo po północy. Na nic zdały się więc apele obrońców praw zwierząt, które rokrocznie są coraz mocniej akcentowane w internecie.

Dalszą część sylwestrowej zabawy wypełnił DJ Adamus czyli m.in. producent muzyczny, remixer, muzyk, kompozytor i dziennikarz.

Sylwester w kratkę

Szacowany koszt miejskiego sylwestra to 400 tys. zł. Poprzednie imprezy sylwestrowe odbywały się w 2021 i 2019 roku. W 2020 roku na drodze stanęła pandemia, zaś przed rokiem - oszczędności władz miasta.

Kamil Pietraszko
24@bialystokonline.pl

1117 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39