Białostoczanie wyczekują zmiany pogody. Co nas czeka?

2024.01.25 07:26
Niestety prognozy wskazują na to, że czeka nas kolejny deszczowy i pochmurny dzień. W naszym mieście będzie dziś mokro i wietrznie.
Białostoczanie wyczekują zmiany pogody. Co nas czeka?
Fot: Pixabay

Synoptycy zapowiadają, że czwartek w stolicy województwa podlaskiego będzie kolejnym deszczowym dniem. Chociaż białostoczanie z utęsknieniem czekają na pierwszy od dłuższego czasu suchy dzień, wszystko wskazuje na to, że będziemy musieli jeszcze trochę poczekać na zmianę pogody.

Ogólne warunki pogodowe

Termometry wskazywać będą maksymalnie 4°C w ciągu dnia i 0°C w nocy.

Temperatura odczuwalna wyniesie dziś -3°C. Zawieje silny, północno-zachodni wiatr. Jego porywy będą osiągały prędkość maksymalnie do 50 km/h. Zachmurzenie pokryje 99 proc. powierzchni białostockiego nieba.

Ciśnienie atmosferyczne utrzymywać się będzie na poziomie 1005 hPa. Stan wilgotności powietrza wyniesie 97 proc. Warunki biometryczne pozostaną niekorzystne.

Długość dnia i nocy

Wschód słońca nastąpił dziś o godzinie 7:22. Astronomiczne południe zapowiedziano na godzinę 11:39, a zachodu słońca możemy spodziewać się o godzinie 15:57. Długość dnia wyniesie 8 godzin i 35 minut.

Pełnię księżyca będziemy mogli podziwiać od godziny 15:12 aż do jego zachodu, który nastąpi o godzinie 7:55. Noc z czwartku na piątek trwać będzie przez 15 godzin i 25 minut.

Nietypowe święta i imieniny

Czwartek, 25 stycznia to dwudziesty piąty dzień bieżącego roku. Jeśli zajrzymy dziś do kalendarza świąt nietypowych, odnajdziemy w nim takie okazje do świętowania, jak: Dzień Sekretarki i Asystentki, Dzień Kryptologii oraz Dzień Gracza LOTTO.

Swoje imieniny obchodzą: Miłosz, Paweł, Tatiana, Ananiasz, Apollon, Artemia, Barcław, Emanuel, Emanuela, Juwentyn, Maksym, Miłobor, Miłowan, Pęcisława oraz Tacjana.

Przysłowie na czwartek:

"Na Świetego Pawła połowa zimy przepadła"

Cytat dnia:

"Kiedy widzisz dobrego człowieka, staraj się go naśladować. Kiedy widzisz złego człowieka zastanów się nad samym sobą." - Konfucjusz

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1015 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39