Białostoczanin z Fryderykiem. Jest reżyserem teledysku roku

2024.03.23 11:29
W piątek (22 marca) odbyła się 30. edycja polskich nagród muzycznych Fryderyków. Nagrodę w kategorii "Teledysk Roku" zdobył białostoczanin Krzysztof Kiziewicz.
Białostoczanin z Fryderykiem. Jest reżyserem teledysku roku
Fot: Kadr z teledysku "Bym poszedł"/YouTube

Krzysztof Kiziewicz to nie tylko filmowiec, ale także artysta zajmujący się animacją, multimediami i instalacjami interaktywnymi. Oprócz reżyserowania teledysków, ma również doświadczenie w reżyserii kampanii reklamowych. Jego pasja przekuwana jest w prawdziwą sztukę, co artysta ukazał niejednokrotnie.

Jednym z jego sukcesów są wyróżnienia za reżyserię i produkcję teledysku "Bym poszedł" twórców Łona x Konieczny x Krupa, który został opublikowany na platformie YouTube 10 października 2023 roku. Klip ten, będący rezultatem współpracy z Krzysztofem Kiziewiczem osiągnął imponujący wynik przekraczając 220 tys. odsłon na platformie.

Na początku grudnia 2023 roku, podczas ceremonii wręczenia nagród PL Music Video Awards, teledysk do "Bym poszedł" został uhonorowany nagrodą w kategorii "Hip Hop". Teraz, wideoklip ten może również poszczycić się jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień w polskim przemyśle muzycznym - Fryderykiem w kategorii "Teledysk Roku".

Singiel "Bym poszedł" stanowi pierwszy utwór na płycie "TAXI", wydanej w 2023 roku. Opowiada refleksyjną historię o obojętności i rezygnacji, przedstawioną z perspektywy doświadczonego taksówkarza. W teledysku zobaczyć można znanego dla polskiej publiczności aktora Mieczysława Hryniewicza, który wciela się w rolę emerytowanego taksówkarza uczestniczącego w warsztatach dla seniorów. Album "TAXI" to uniwersalna, a jednocześnie osobista refleksja nad współczesnością, muzycznie oscylująca między hip-hopem, jazzem a elektroniką.

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1590 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39