Białystok gościć będzie wielki turniej. Planowane są też gry i zabawy

2024.06.05 11:45
W czwartek (6.06) na boiska Ośrodka Sportów Wodnych Dojlidy po raz kolejny zawita cykl noszący nazwę Plaża Open. To oznacza, że zobaczymy siatkówkę plażową na najwyższym poziomie, a ponadto organizatorzy zapowiadają wiele atrakcji dla dzieci i całych rodzin.
Białystok gościć będzie wielki turniej. Planowane są też gry i zabawy
Fot: Grzegorz Chuczun

Jubileusz. I to jaki!

Białystok bardzo dobrze zna Plażę Open, a Plaża Open bardzo dobrze zna Białystok. To już dziesiąty raz, gdy impreza pod tym szyldem trafia do stolicy Podlasia. W dniach 7-9 czerwca Dojlidy będą centrum siatkarskich zmagań.

W tym roku cykl obchodzi 15-lecie i rywalizacja toczyć się ma w ramach Pucharu Polski. To dopiero początek sezonu plażowego w polskich turniejach rankingowych, więc drużyny będą rywalizować o ważne punkty do rankingu mistrzostw Polski.

- Z całą pewnością będzie to oryginalna edycja naszego cyklu, ponieważ każdy turniej będzie inny. Zaczynamy od Pucharu Polski. Dzięki współpracy z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej ponownie spotkamy się w Białymstoku. Następnie odbędzie się King Of The Court - siatkarskie show, w którym gra się na czas, a do tego przy sztucznym oświetleniu. Zresztą, jak wszyscy doskonale wiedzą, mieliśmy okazję zagrać w tę odmianę siatkówki w Myślenicach. Następnie, właśnie w Myślenicach, odbędzie się najwyższy rangą w tym roku turniej Beach Pro Tour. Pod koniec roku, w grudniu, zamkniemy cały cykl turniejem Snow Volley - siatkówki na śniegu. Być może brzmi on dla niektórych egzotycznie, ale chcieliśmy urozmaicić cały cykl i zorganizować wydarzenie w dyscyplinie, w której mamy sporo sukcesów - mówił przed startem sezonu Marcin Strządała, dyrektor cyklu Plaża Open.

W piątek w Białymstoku rozegrane zostaną kwalifikacje, a od soboty toczyć się będą boje w turnieju głównym. Do zawodów zgłosiło się w sumie 39 par mężczyzn i 30 par kobiet. Na listach startowych nie brakuje duetów, które w ubiegłym sezonie stawały na podium.

Turniejową "jedynką" u siatkarzy są Jarosław Lech i Tomasz Jaroszczak. W batalii kobiet z numerem jeden rozstawione są natomiast reprezentantki Polski - Marta Łodej i Julia Kielak. W Białymstoku zagra jeszcze inna kadrowa dwójka, czyli Maja Kruczek i Melania Marcinowska. Dzikie karty otrzymały pary Aleksandra Gromadowska i Agnieszka Adamek oraz Mikołaj Miszczuk i Jan Król.

Impreza nie tylko dla zawodowców

Plaży Open co roku towarzyszy ogrom dobrej rozrywki na trybunach. Są animacje, zabawy i konkursy z nagrodami. Bawią się całe rodziny. W tym roku czeka na nie jeszcze więcej atrakcji. W czwartek (6.05) rozegrany zostanie bowiem turniej amatorów przy współpracy ze stowarzyszeniem Tytani Białystok, a następny dzień będzie stać pod znakiem szaleństw z Białostocką Akademią Siatkówki. O godz. 14.00 dojdą do skutku warsztaty siatkarskie z udziałem zawodników i sztabu szkoleniowego REA BAS-u Białystok, ponadto będą też gry, zabawy i animacje, a na godz. 17.00 zaplanowany jest mecz BAS kontra BAS i kibice.

Spotkania odbywające się w ramach Plaży Open można oglądać na stronie internetowej całego cyklu. Mecze finałowe pojawią się natomiast w ogólnodostępnej telewizji. Transmisję z decydujących starć w niedzielę od godziny 14.15 przeprowadzi bowiem stacja TVP Sport.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1079 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39