Białystok ma mistrza Polski Oyama PFK w kumite

2023.04.26 13:14
W dniach 22-23 kwietnia, w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym "Solne
Miasto" w Wieliczce, odbyły się XXVIII Mistrzostwa Polski OYAMA w Kumite. 2 medale na imprezie tej zdobyli zawodnicy Białostockiego Klubu Oyama Karate.
Fot: Białostocki Klub Oyama Karate

W XXVIII Mistrzostwach Polski OYAMA w Kumite wystartowało blisko 300 zawodniczek i zawodników z 34 klubów oyama karate oraz 3 klubów kyokushin karate (IKO Nakamura, Tezuka Group, IKO Matsushima). W gronie tym znalazło się 5 przedstawicieli Białostockiego Klubu Oyama Karate, którzy 2-krotnie zdołali stanąć na podium.

Mistrzem Polski po raz 4. w zawodniczej karierze został Maciej Mróz, który w kategorii juniorów starszych do 65 kg pokonał wszystkich swoich przeciwników. Ponadto 2. miejsce wywalczyła seniorka Ewa Jaworowicz, która startowała w kategorii powyżej 65 kg.

Zawodników do imprezy przygotowywał Witold Choiński.