Białystok zorganizuje obchody bitwy pod Grunwaldem

2009.12.07 00:00
Zdecydowana część organizacji ogólnopolskich obchodów 600-lecia bitwy pod Grunwaldem przypadnie na województwo warmińsko-mazurskie, jednak nasz region weźmie w nich udział.

Już zostało zawarte porozumienie między samorządem warmińsko-mazurskim i podlaskim w sprawie naszego uczestnictwa w obchodach okrągłej rocznicy wielkiej bitwy.
- My planujemy jedną imprezę pn. Koncentracja Wojsk Księstwa Litewskiego. Planowo miałaby trwać kilka dni i odbędzie się na terenie Białostockiego Muzeum Wsi - mówił na sesji sejmiku województwa, wicemarszałek Jacek Piorunek.
Na ten cel zaplanowano w przyszłorocznym budżecie 100 tys. zł. Nie wykluczone jednak, że województwo pozyska jeszcze pieniądze z zewnątrz. W porozumieniu z samorządem warmińsko-mazurskim ustalone jest, że podlaskie poniesie tylko koszt imprezy, jaka odbędzie się w naszym województwie.

Obchody 600 rocznicy bitwy pod Grunwaldem mają stać się produktem turystycznym Polskiej Organizacji Turystycznej. Organizacja uzyska duże dofinansowanie na ten cel z ministerstwa kultury, ma również własne środki. POT co roku ogłasza konkurs na najlepszy produkt turystyczny. Jego zwycięzcom przyznawane są Certyfikaty, które powinny stać się paszportem otwierającym dostęp nagrodzonym produktom do wielokierunkowych działań promocyjnych i marketingowych prowadzonych w kraju i za granicą.

E.S.
1218 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39