Biebrzański Park Narodowy szuka wolontariuszy do inwentaryzacji zwierząt

2023.01.14 12:54
W dniach 23-27.01 odbędzie się inwentaryzacja zwierząt w Biebrzańskim Parku Narodowym. Poszukiwani są wolontariusze, którzy pomogą przeprowadzić akcję.
Biebrzański Park Narodowy szuka wolontariuszy do inwentaryzacji zwierząt
Fot: Biebrzański Park Narodowy

Jak wiadomo, bagna biebrzańskie są największą ostoją łosi w naszym kraju. Żyje tu około 500 osobników tego gatunku. Pod koniec stycznia na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego będzie organizowana kolejna już inwentaryzacja zwierząt kopytnych, w tym także łosia. Będzie ona przeprowadzana metodą "pędzeń próbnych".

Podczas 2 pierwszych dni akcji w planach jest inwentaryzacja basenu dolnego, później środkowego i na końcu górnego rzeki Biebrzy. Podczas inwentaryzacji można będzie zaobserwować wiele różnych gatunków zwierząt, które występują na terenie BbPN, jak np. jeleń szlachetny, sarna, kuna, lisy, zające, a nawet wilki oraz rysie.

Osoby, które chcą zostać wolontariuszami i wziąć udział w inwentaryzacji będą miały zapewnione darmowe noclegi i ciepły posiłek na koniec dnia.

Zbiórka osób, które się zgłoszą planowana jest na 23 stycznia o godz. 8.00 w siedzibie Parku w Osowcu-Twierdzy. Po krótkim szkoleniu, które będzie miało formę konferencji, wszyscy wyruszą w teren.

Wolontariusze powinni mieć ze sobą obuwie terenowe i gumowce oraz ubiór dostosowany do panujących warunków pogodowych.

Zainteresowani mogą się zgłaszać do 20 stycznia wysyłając e-mail na adres: z.borowski@ibles.waw.pl lub dzwoniąc pod numer tel. 608 101 242.

Głównym organizatorem inwentaryzacji, która odbywać się będzie w dniach 23-27 stycznia 2023 r. (pon.-pt.) będzie Towarzystwo Ochrony Siedlisk "Prohabitat".

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

Polecamy
Media Sp. z o.o.
Media Sp. z o.o.ul. Króla Zygmunta Augusta 24
15-136 Białystok
greenverta.com

Więcej informacji
979 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39