Bieg narciarski o Puchar Bieguna Zimna odbył się w idealnych warunkach. W siarczysty mróz

2017.02.13 17:08
W sobotę (11.02) w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji Szelment odbył się VII Międzynarodowy Bieg Narciarski TKKF o Puchar Bieguna Zimna. Zawody wśród mężczyzn wygrał Natan Ciborowski, natomiast najlepszą kobietą okazała się Emilia Romanowicz.
Fot: WOSiR Szelment

Zawody o Puchar Bieguna Zimna po rocznej przerwie powróciły do kalendarza imprez WOSiR-u Szelment. Trasa wyścigu, na którą składała się pętla o długości 1500 m, zlokalizowana została obok jednego ze stoków zjazdowych i była bardzo wymagająca, przez co nie wszyscy sobie z nią poradzili.

Bieg główny kobiet – przy prawie 10-stopniowym mrozie – wygrała Emilia Romanowicz z UKS-u Puszcza Supraśl, która pokonała wyznaczoną trasę w niespełna 22 minuty (dokładny czas: 21:53,74). Drugie miejsce – ze stratą ponad 120 sekund – zajęła Magda Kułakowska z białostockiego UKS-u Hubal, natomiast na najniższym stopniu podium znalazła się jej klubowa koleżanka – Agata Dakowicz.

Wśród mężczyzn dominowała rodzina Ciborowskich. Bieg główny zwyciężył Natan Ciborowski, który w bratobójczym pojedynku wyprzedził o niespełna pół sekundy Bastiana. Za zawodnikami KS-u Seba-Sport Pisz przybiegł – 14 sekund później – Hubert Paszkowski.

Podczas zawodów rozegrano też kilka biegów w kategoriach młodzieżowych. Na dystansie 1,5 km popis dał kolejny z braci Ciborowskich – Itan – który wyprzedził swoich najgroźniejszych rywali o ponad minutę.