Bieganie i ekologia. Przed nami I Mistrzostwa Ploggingu przez Puszczę Knyszyńską [WIDEO]

2022.05.09 10:46
W najbliższą niedzielę (15.05) dojdą do skutku I Mistrzostwa Ploggingu przez Puszczę Knyszyńską. Impreza zorganizowana zostanie w ramach Projektu Liderzy Eko-Zmian, a miejscem wydarzenia będzie Las Pietrasze.
Bieganie i ekologia. Przed nami I Mistrzostwa Ploggingu przez Puszczę Knyszyńską [WIDEO]
Fot: pixabay

Plogging to aktywność fizyczna z kategorii eko-sportu stanowiąca odmianę joggingu, która zakłada nie tylko trening, ale także dbanie o środowisko. Polega ona na zbieraniu odpadów podczas joggingu i zanoszenie ich do odpowiednich pojemników. Plogging to połączenie szwedzkiego słowa "plocka upp" (zbierać) i angielskiego "jogging" (bieganie). Idea ploggingu narodziła się w Szwecji w 2016 r. i szybko rozprzestrzeniła się na inne kraje. Szacuje się, że codziennie plogguje 2 miliony osób w 100 krajach. W najbliższą niedzielę do tych ciekawych zmagań przystąpią też białostoczanie.

Niezwykle oryginalne zawody odbędą się w Lesie Pietrasze (wjazd od ul. Pietrasze 29 za Szkołą Podstawową nr 32) w godz. 11.00-14.00. Program imprezy składa się z takich elementów jak: rozgrzewka z profesjonalnymi trenerami AZS; 90-minutowy plogging; konkurs na największą ilość zebranych śmieci; konkurs na najdziwniejszy śmieć; konkurs foto dla kibiców; pokazy udzielania pierwszej pomocy medycznej; gry i zabawy ekologiczne; eko-poczęstunek Stowarzyszenia Ku Dobrej Nadziei.

Ponadto pojawią się stoiska edukacyjne o tematyce ekologii, turystyki i zdrowia, a uczestnicy - oprócz atrakcyjnych nagród rzeczowych - wygrywać będą też bilety na koncert na PGE Narodowym, karnety na półkolonie sportowe, wejściówki na siłownię oraz różnego rodzaju zniżki do restauracji.I Mistrzostwa Ploggingu przez Puszczę Knyszyńską są jednym z działań w ramach Projektu Liderzy Eko-Zmian, który realizowany jest przez Stowarzyszenie Przyjaciół Puszczy Knyszyńskiej Wielki Las, Fundację Centrum Inicjatyw Na Rzecz Społeczeństwa, Wyższą Szkołę Finansów i Zarządzania w Białymstoku oraz Innovation Circle Network Norwegia.

Zgłoszenia do zawodów przyjmowane są za pomocą formularza elektronicznego.

Patronem medialnym wydarzenia jest BiałystokOnline.

Więcej informacji: I Mistrzostwa Ploggingu przez Puszczę Knyszyńską

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1031 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39