BioSkaner - Diagnostyka Obrazowa, Poradnia Onkologiczna i Med. Nuklearnej

ul. Żurawia 71a
15-540 Białystok

tel. 85 500 10 20
Czynne: PN - PT: 7.00 - 20.00, SOB - ND: 8.00 - 19.00
Ilość wyświetleń: 18040

BioSkaner

Naszą misją jest ciągły rozwój technik obrazowania, przy zachowaniu najwyższych standardów świadczenia usług.
Pracownia wyposażona jest w wysoce innowacyjne i unikalne w tej części Europy aparaty: Biograph mMR i MAGNETOM Sola Siemens. Skaner Biograph mMR to wyjątkowe urządzenie, które wykonuje bardzo specjalistyczne badania PET/MRI, jak również wysokiej jakości badania rezonansu magnetycznego. NZOZ BioSkaner jest prowadzony przez spółkę, której 100% udziałów posiada Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Dzięki temu placówka ma możliwość korzystać z usług najlepszych specjalistów, zarówno lekarzy, jak i techników wykonujących badania. Nadrzędnym celem i najważniejszą wartością dla nas jest zawsze dobro pacjenta.

Rezonans magnetyczny (MR)
Dzięki zastosowaniu w aparacie mMR najwyższej klasy rezonansu magnetycznego o natężeniu pola magnetycznego 3T i 1,5T pracownia wykonuje wysokiej jakości badania obrazowe.

Pracowania oferuje następujące badania MR:

 • mózgu i pienia mózgu,
 • kręgosłupa szyjnego, piersiowego i lędźwiowo-krzyżowego,
 • jamy brzusznej,
 • miednicy, pęcherza, prostaty,
 • spektroskopa z MR głowy,
 • angiografia
 • piersi,
 • inne po uprzednim ustaleniu protokołu badania z lekarzem specjalistą radiologii.

Współpraca z Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku gwarantuje również możliwość korzystania z wysokiej klasy specjalistów z zakresu radiologii i elektroradiologii. Na stałe współpracujemy z lekarzami, których prace koordynuje wojewódzki konsultant ds. radiologii oraz  technikami, co najmniej z tytułem magistra elektroradiologii. BioSkaner ma podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na realizację badań rezonansu magnetycznego. Aktualna kolejka badań realizowanych na skierowania w ramach umowy z NFZ na stronie https://bioskaner.eu/badanie-mr/ . Pracownia oferuje również wykonanie badań prywatnych oraz realizuje projekty naukowe.

Pozytonowa tomografia emisyjna z rezonansem magnetycznym (PET/MR)
Dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszego skanera mMR firmy Siemens możemy zaoferować Państwu unikalne w skali kraju badania. PET/MR jest badaniem diagnostycznym, podczas którego jednoczasowo wykonywane jest badanie rezonansu magnetycznego (MR) i pozytonowej tomografii emisyjnej (PET) całego ciała (od czubka głowy do połowy ud) po dożylnym podaniu odpowiednio dobranego radiofarmaceutyku.  
W efekcie metoda PET/MR dostarcza informacji dotyczących zarówno budowy, czynności, jak i metabolizmu narządów w ciele pacjenta. Badanie pozytonowej tomografii emisyjnej z rezonansem magnetycznym jest niezwykle przydatne w procesie wczesnego wykrycia i leczenia wielu chorób oraz dostarcza szeregu korzyści dla naszych pacjentów. Najczęściej wykonuje się je w celu diagnostyki onkologicznej i poszukiwania ognisk zapalnych.

Korzyści dla pacjenta:

 • wczesne wykrycie zmian chorobowych w całym ciele,
 • dokładne określenie lokalizacji i stopnia zaawansowania chorób w całym ciele,
 • ocena skuteczności leczenia chorób nowotworowych oraz wczesne wykrycie ewentualnej wznowy.

Badania wykonywane są wyłącznie prywatnie lub w ramach projektów naukowych.
Więcej informacji o badaniach PET/MR na stronie https://bioskaner.eu/badanie-pet-mr/

Pozytonowa tomografia emisyjna z tomografią komputerową (PET/CT)
LOMiRT UMB Sp. z o.o. jest współwłaścicielem drugiej Spółki mieszącej się pod tym samym adresem. Nasza pracownia badań diagnostycznych PET/CT jest wyposażona w aparat Discovery 710 firmy GE, umożliwiający przeprowadzanie precyzyjnych i kompleksowych badań. Połączenie klasycznej tomografii komputerowej (CT) oraz pozytonowej tomografii emisyjnej (PET) pozwala nam uzyskać szczegółowe informacje dotyczące zarówno struktury, jak i metabolizmu narządów i układów w ciele pacjenta. Badanie PET/CT polega na podaniu do organizmu pacjenta niewielkiej dawki radioznacznika diagnostycznego, o krótkim okresie półrozpadu, emitującego promieniowanie jonizujące w niewielkich ilościach, a następnie wykonaniu serii skanów obrazowych.

Metoda PET/CT znajduje szerokie zastosowanie w onkologii, umożliwiając wykrywanie, lokalizację i ocenę nowotworów oraz monitorowanie skuteczności terapii. Jednak nasza pracownia oferuje również badania PET/CT w kardiologii i neurologii, co umożliwia kompleksową ocenę serca, mózgu i innych narządów w kontekście chorób cywilizacyjnych.

Tomografia komputerowa (CT)
Badania tomografii komputerowej (CT) to zaawansowana metoda diagnostyczna, która umożliwia uzyskanie dokładnych obrazów przekrojowych ciała pacjenta. Wykorzystując technologię rentgenowską i komputerową analizę obrazu, badanie CT dostarcza informacji o strukturze i patologiach narządów, układów i tkanek. Jest szeroko stosowane w medycynie, zapewniając cenne wsparcie w diagnostyce, planowaniu leczenia i monitorowaniu pacjentów.

Nasza pracownia wykorzystuje najnowsze technologie CT i doświadczony personel, aby zapewnić pacjentom precyzyjną diagnostykę. Współpracujemy z lekarzami specjalistami, aby zapewnić odpowiednie interpretację wyników badania.

Nasza pracownia wykonuje badania tomografii komputerowej (bez wzmocnienia kontrastowego oraz ze wzmocnieniem kontrastowym) dotyczące:

 • głowy,
 • jamy brzusznej,
 • miednicy mniejszej,
 • tkanek miękkich szyi,
 • klatki piersiowej,
 • oczodołów,
 • kręgosłupa,
 • stawów.

Poradnia onkologiczna oraz medycyny nuklearnej
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych pacjentów uruchomiliśmy Poradnię Medycyny Nuklearnej oraz Poradnię Onkologiczną. Jest to naturalna konsekwencja naszej podstawowej działalności, związanej głównie z izotopową diagnostyką chorób nowotworowych. Chcemy otoczyć naszych pacjentów kompleksową opieką medyczną. Do współpracy zaprosiliśmy najlepszych specjalistów w danej dziedzinie, na co dzień pracujących w wysokospecjalistycznych szpitalach klinicznych. Wielu naszych lekarzy pełni funkcje pracowników naukowych i wykładowców Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, jednej z najlepszych uczelni medycznych w Polsce. W ramach naszych poradni lekarze specjaliści z zakresu medycyny nuklearnej, onkologii i ortopedii oferują naszym pacjentom:

 • pomoc specjalisty medycyny nuklearnej w zakresie wyboru odpowiednich metod obrazowania różnych schorzeń,
 • badania ultrasonograficzne (USG),
 • kwalifikacje do badań PET,
 • konsultacje onkologiczne,
 • wizyty kontrolne pacjentów z chorobami tarczycy,
 • diagnostykę stanów zapalnych stawów,
 • konsultacje, leczenie i opiekę nad pacjentami cierpiącymi na przewlekłe stany zapalne stawów – zabiegi radiosynowektomii.

Lokalizacja
Nasza pracownia powstała w roku 2015 i została zlokalizowana w Parku Naukowo-Technologicznym w Białymstoku. Dzięki temu pacjenci mają swobodny dostęp do pracowni, siedem dni w tygodniu. Lokalizacja blisko obwodnic miejskich pozwala na dogodne warunki dojazdu, w tym komunikacją miejską (linie 4 i 19). W Parku przygotowano dużą ilość miejsc parkingowych, które dostępne są w bezpośrednim sąsiedztwie pracowni. W 2022 roku pracownia BioSkaner otworzyła również swoją drugą placówkę świadczącą usługi rezonansu magnetycznego od poniedziałku do piątku, która została zlokalizowana w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym (USK) w Białymstoku przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie. Szczegółowa mapa poruszania się po BPNT i USK znajduje się w zakładce kontakt naszej strony internetowej https://bioskaner.eu/kontakt/.

BioSkaner - Diagnostyka Obrazowa, Poradnia Onkologiczna i Med. Nuklearnej
BioSkaner - Diagnostyka Obrazowa, Poradnia Onkologiczna i Med. Nuklearnej
BioSkaner - Diagnostyka Obrazowa, Poradnia Onkologiczna i Med. Nuklearnej
BioSkaner - Diagnostyka Obrazowa, Poradnia Onkologiczna i Med. Nuklearnej
BioSkaner - Diagnostyka Obrazowa, Poradnia Onkologiczna i Med. Nuklearnej
BioSkaner - Diagnostyka Obrazowa, Poradnia Onkologiczna i Med. Nuklearnej
BioSkaner - Diagnostyka Obrazowa, Poradnia Onkologiczna i Med. Nuklearnej
BioSkaner - Diagnostyka Obrazowa, Poradnia Onkologiczna i Med. Nuklearnej
W przypadku kontaktu z firmą (instytucją) prosimy o poinformowanie, że dane znalazłeś na BiałystokOnline.pl.
Pomoże to w promowaniu Internetu jako efektywnego medium. Dziękujemy!
GALERIA
Brak informacji.
Brak informacji.
Brak informacji.
Brak informacji.
OPINIE
1498 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39