Blisko 100 białostockich szkół i przedszkoli do remontu. Trwają prace

2023.07.13 16:01
Prawie 100 placówek oświatowych zostanie wyremontowanych w tym roku. Koszt tegorocznych prac wyniesie łącznie ponad 7 mln zł. Większość remontów odbywa się w wakacje. Dzięki tym inwestycjom dzieci będą bawić się i uczyć w lepszych warunkach.
Blisko 100 białostockich szkół i przedszkoli do remontu. Trwają prace
Fot: Adam Ludwiczak / UM Białystok

W wakacje, w trakcie nieobecności dzieci i uczniów w placówkach, przeprowadzane są remonty w 98 placówkach: 32 przedszkolach, 36 szkołach podstawowych i 30 szkołach ponadpodstawowych. W salach dydaktycznych, szatniach, łazienkach, stołówkach, korytarzach, na dachach i placach zabaw zostaną wykonane, w zależności od potrzeb, remonty obejmujące m.in. na wymianę podłóg, drzwi, oświetlenia, ogrodzenia, instalacji elektrycznej i sanitarnej, malowanie czy szpachlowanie.

W części placówek remonty zostały już wykonane, w kolejnych trwają lub będą się rozpoczynały. Na przykład w Szkole Podstawowej nr 10 im. Izabeli Branickiej przy ul. Spacerowej w świetlicy i stołówce zostaną wymienione podłogi i odmalowane ściany, powstanie gabinet specjalisty oraz będą wymienione murki przed wejściem do szkoły.

W Szkole Podstawowej nr 4 im. Sybiraków przy ul. Częstochowskiej 6A inwestycja obejmuje m.in. remont stołówki szkolnej oraz łazienek mieszczących się obok sali gimnastycznej. Z kolei w Szkole Podstawowej nr 44 im. Stanisława Moniuszki przy ul. Rumiankowej 13 dotyczy m.in. remontu dwóch sal lekcyjnych i korytarza, klatki schodowej wraz ze schodami wejściowymi do oddziału przedszkolnego.

W Zespole Szkół Gastronomicznych w Białymstoku rozpoczęła się budowa sali gimnastycznej, w trakcie remontu jest szatnia, zaś w Zespole Szkół Technicznych im. gen, W. Andersa zakończyły się prace związane z wymianą hydrauliki w piwnicy budynku. Rozpoczęły się prace przy remoncie sal lekcyjnych.

Po wakacjach także przedszkolaki wrócą do odświeżonych placówek. Na przykład w Przedszkolu Samorządowym nr 14 przy al. Piłsudskiego modernizowany jest zabaw oraz trwają prace związane z podłączeniem do sieci ciepłowniczej. W Przedszkolu Samorządowym nr 1 przy ul. Kawaleryjskiej 70A – trwa remont parkietu czterech sal (cyklinowanie, szpachlowanie i lakierowanie).

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1404 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39