Blisko 400 studentów UMB rozpocznie staż w Śniadecji

2022.10.02 09:27
Studenci Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku (UMB) rozpoczną w poniedziałek (3.10) staż w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku. To efekt podpisanej umowy pomiędzy rektorem uczelni a dyrektorem szpitala.
Blisko 400 studentów UMB rozpocznie staż w Śniadecji
Fot: UMB

Ponad 370 studentów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku będzie odbywać zajęcia kliniczne w SP ZOZ Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Białymstoku. Od nowego roku akademickiego 2022/2023 szpital rozpoczyna współpracę z UMB w ramach prowadzenia zajęć dydaktycznych, prac naukowo-badawczych w powiązaniu z udzielaniem świadczeń zdrowotnych.

- Wszyscy wiemy, że brakuje lekarzy i pielęgniarek. Cieszymy się bardzo, że część studentów będzie mogła mieć zajęcia praktyczne w szpitalu wojewódzkim, który jest na bardzo wysokim poziomie i ma świetnych lekarzy. To spowoduje, że studenci będą mogli współuczestniczyć w przebiegu diagnostyki i leczenia – zaznaczył prof. dr hab. Adam Krętowski, rektor UMB.

Zajęcia dla studentów kierunku lekarskiego będą odbywały się na trzech oddziałach wewnętrznych tj. Oddziale Chorób Wewnętrznych, Diabetologii, Endokrynologii i Reumatologii, Oddziale Gastroenterologii, Hepatologii i Chorób Wewnętrznych z Ośrodkiem Diagnostyki i Leczenia Endoskopowego oraz na Oddziale Kardiologii i Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Kardiologii Inwazyjnej, jak również na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej, Małoinwazyjnej i Onkologicznej.

Z ramienia UMB umowę podpisał rektor, prof. dr hab. Adam Krętowski. Wojewódzki Szpital Zespolony im. J. Śniadeckiego reprezentował dr Cezary Nowosielski - dyrektor szpitala. Umowa będzie obowiązywała dwa lata.

- Oprócz tego, że będziemy mogli dołożyć cegiełkę do kształcenia nowych pokoleń lekarzy, to, mam też taką nadzieję, że nawiąże się między naszymi instytucjami współpraca. Mam nadzieję, że nasi lekarze będą mogli podnosić swoje kwalifikacje i zdobywać stopnie naukowe na Uniwersytecie Medycznym – mówił Cezary Nowosielski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Białymstoku.

Studenci szóstego roku UMB będą odbywać staż w sześcioosobowych grupach. Pieczę nad ich kształceniem będzie sprawować jedenastu lekarzy szpitala wojewódzkiego.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1297 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39