Bluesa ma we krwi. Przekonacie się o tym w klubie Fama

2019.10.07 10:47
Nick Schnebelen wystąpi w klubie Fama. Koncert odbędzie się w środę (9.10).
Bluesa ma we krwi. Przekonacie się o tym w klubie Fama
Fot: Białostocki Ośrodek Kultury

Nick ma bluesa we krwi. Wraz z rodzeństwem wychowywał się w domu pełnym muzyki. Rodzice byli czynnymi uczestnikami sceny muzycznej Kansas City, a dom rodzinny często służył za miejsce prób i jam sessions. Sławę i sceniczne szlify zdobył jako gitarzysta utytułowanego rodzinnego zespołu Trampled Under Foot, w którym grał wraz z siostrą Daniele i bratem Chrisem. Wystąpili na najbardziej renomowanych festiwalach świata (Notodden, Montreal, The Legendary Blues Cruise), dziś spotykają się tylko okazjonalnie na specjalne koncerty "od wielkiego dzwonu". Na co dzień stoją na czele własnych projektów - w przypadku Nicka jest to jego własne trio.

W 2008 zdobył nagrodę im. Alberta Kinga dla najlepszego gitarzysty konkursu International Blues Challenge w Memphis (w którym brał udział z TUF). Wraz z zespołem zdobyli też w 2014 roku Blues Music Award w kategorii Best Contemporary Blues Album. W marcu 2019 na rynek trafiła płyta Crazy All By Myself.

"Owszem, zdarzają się wycieczki w stronę rocka czy soulu (stosownie zatytułowana nastrojowa kompozycja "Soul Magic"), jest także obowiązkowa ballada z przejmującą partią gitary - "I Leaned My Heart On You", ale nie ma eksperymentów polegających na wprowadzaniu elektroniki, samplowania i innych sztuczek nowoczesnej techniki. Jest pięknie wyeksponowana rasowa gitara i mocny, stylowy wokal" - pisał Wojciech Mann w "Polityce".

Podczas koncertu Nickowi będą towarzyszyć: Cliff Moore - bas i Adam Hagerman - perkusja.

Początek koncertu o godz. 20.30. Odbywa się w ramach cyklu Blues Fama. Portal BiałystokOnline jest patronem medialnym imprezy.

Zobacz też: Koncert: Nick Schnebelen

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1011 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39