Boisko przy V LO jeszcze bardziej wielofunkcyjne

2017.10.22 14:24
Przy białostockim liceum ogólnokształcącym (ul. Miodowa) została zrealizowana kolejna inwestycja z Budżetu Obywatelskiego 2016. Powstał tam kompleks sportowy, z którego już korzysta m.in. młodzież ucząca się w tej szkole.
Boisko przy V LO jeszcze bardziej wielofunkcyjne
Fot: Dawid Gromadzki/ UM Białystok

W 2016 r. przy V Liceum Ogólnokształcącym na osiedlu Starosielce wybudowano boisko wielofunkcyjne i kort tenisowy. Obiekty ogrodzono, oświetlono i objęto monitoringiem. Inwestycja została zrealizowana dzięki projektowi zgłoszonemu przez białostoczan do Budżetu Obywatelskiego 2016. Na ten pomysł głosowało prawie 8,3 tys. osób. Następnie w 2017 r., w uzupełnieniu do projektu obywatelskiego, miasto zrealizowało przedsięwzięcie obejmujące budowę czterotorowej bieżni ze skocznią do skoku w dal i boiska do siatkówki plażowej.

– Cieszę się, że kolejna placówka edukacyjna w naszym mieście została wyposażona w nowoczesny obiekt sportowy, który umożliwi młodzieży wszechstronny rozwój fizyczny – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski, który odwiedził uczniów V LO.

Koszt budowy boiska wielofunkcyjnego i kortu tenisowego wyniósł prawie 700 tys. zł (210 tys. zł to dofinansowanie Ministra Sportu i Turystyki). Natomiast koszt budowy bieżni ze skocznią oraz boiska do siatkówki plażowej to ponad 210 tys. zł.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

922 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39