Bolesna lekcja od mistrza. Jaga na kolanach

2023.02.26 20:20
Niedzielne (26.02) starcie Jagiellonii z Piastem w ramach 22. kolejki FOGO Futsal Ekstraklasy zakończyło się pogromem. Mistrzowie kraju pokonali białostoczan różnicą aż 6 goli.
Fot: Redakcja BiałystokOnline

Jagiellonia Białystok do domowej potyczki z Piastem Gliwice podchodziła podbudowana efektownym zwycięstwem 5:1 nad Widzewem Łódź, jednak Żółto-Czerwoni nie zdołali dobrej atmosfery w zespole przekuć w następny triumf. W 22. kolejce FOGO Futsal Ekstraklasy drużyna ze stolicy województwa podlaskiego doznała bowiem porażki i to porażki niezwykle bolesnej. Jaga przegrała w hali Mechaniaka z Piastem Gliwice aż 0:6.

Mistrz Polski strzelanie rozpoczął już w 2. minucie, kiedy to do siatki trafił Dmytro Sorokin, a na 2:0 jeszcze w pierwszej połowie podwyższył Vinicius Lazzaretti, któremu pomógł rykoszet. Po zmianie stron goście dokończyli dzieła zniszczenia, aplikując gospodarzom kolejne 4 gole. W drugiej odsłonie spotkania celne uderzenia oddawali Bruno Graca, Breno Bertoline, Yaroslav Lebid oraz ponownie Vinicius Lazzaretti.

Warto zaznaczyć, że białostoczanie w trakcie niedzielnej rywalizacji również mieli swoje okazje, jednak tym razem skuteczność nie była mocną stroną Jagiellończyków.

15. Clearex Chorzów 20 14 51:86

Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice 0:6 (0:2)
Bramki: Dmytro Sorokin 2, Vinicius Lazzaretti 9, 28, Bruno Graca 32, Breno Bertoline 33, Yaroslav Lebid 40
Jagiellonia Białystok: Dobreńko, Vargas, Moreno, Łabieniec, Skiepko, Sandetskyi, Makal, Stefanowicz, Kożuszkiewicz, Gryko, Ulman, Lisowski, Kolesnikov
Piast Gliwice: Widuch, Bruno, Sorokin, Bugański, Pegacha, Janiszewski, Rosa, Śmiałkowski, Lintula, Fidersek, Mrowiec, Cadini, Lazaretti