Bolesne potknięcie białostoczan. Punkty urwał ostatni zespół w tabeli

2022.02.05 17:28
W piątkowy (4.02) wieczór Futbalo Białystok rozegrało zaległy mecz I ligi futsalu (gr. północna). Przeciwnikiem Podlasian była Podkowa Teqball Club, czyli drużyna, która jak na razie zdobyła najmniej punktów w całej stawce.
Fot: pixabay

Po ostatnich triumfach z KS-em Futsal Powiat Pilski Piła oraz Football Club 10 Zgierz wydawało się, że i wyjazdowy pojedynek z Podkową Teqball Club nie będzie dla Futbalo wyzwaniem i białostoczanie zgarną komplet punktów. Niestety było inaczej.

W 8. minucie wynik rywalizacji otworzyli gospodarze, którzy wykorzystali rzut karny. Później do remisu doprowadził Małyszko, ale po chwili kolejne trafienie znów zanotowali rywale, przez co na przerwę ekipa z Podlasia zeszła, przegrywając 1:2.

Po zmianie stron działo się jeszcze więcej. Najpierw Podkowa zdobyła gola na 3:1, następnie Futbalo dogoniło swego przeciwnika, a nawet znalazło się na prowadzeniu, lecz ostatecznie piątkowa potyczka zakończyła się remisem 5:5. Zespół zamykający tabelę wyrwał punkt w 40. minucie, kiedy to białostoczanie, z powodu czerwonej kartki, grali w osłabieniu.

Wymagającą przeprawę z outsiderem przewidział już wcześniej trener Futbalo - Jakub Budźko.

- Przed nami bardzo trudny mecz wyjazdowy, w którym będziemy musieli zmierzyć się z rolą zdecydowanego faworyta. Do Podkowy ruszamy po południu bezpośrednio po pracy, szkole i innych codziennych obowiązkach. Nasz rywal potrzebuje punktów jak tlenu. Takie spotkania często mają większą skalę trudności niż te z wyżej notowanymi przeciwnikami. Gospodarze, jeśli jeszcze liczą na pozostanie w 1 PLF, muszą szukać punktów przede wszystkim na swoim parkiecie - mówił przed piątkowym meczem szkoleniowiec białostoczan.

W tej chwili drużyna z północno-wschodniej Polski zajmuje w I-ligowej tabeli (gr. północna) 3. miejsce. Do wicelidera Podlasianie tracą 4 oczka.

Aktualna tabela I ligi futsalu (gr. północna)
12. Podkowa Teqball Club 13 8 2 2 9 43:75

Podkowa Teqball Club - Futbalo Białystok 5:5 (2:1)
Bramki dla Futbalo: Jakub Małyszko, Bartosz Borowik, Norbert Jendruczek, Alaiksei Liavontsyeu, Jakub Budźko