Bombowy wyskok dwóch trzynastolatków zakończy się w sądzie

2024.04.25 18:05
Trzynastolatkowie zadzwonili do seniorki i wypytywali o dane dotyczące konta bankowego. Powiedzieli zdezorientowanej kobiecie, że w jej bloku jest bomba.
Bombowy wyskok dwóch trzynastolatków zakończy się w sądzie
Fot: Podlaska Policja

Policjanci odebrali zgłoszenie od białostockiej seniorki. Kobieta powiedziała funkcjonariuszom, że przed chwilą odbyła niepokojącą rozmowę telefoniczną. Osoba dzwoniąca przedstawiła się jako pracownik MOPS-u. W tle słyszalny był też głos drugiej osoby, która wciąż coś podpowiadała.

Po chwili rozmowy padło pytanie o posiadanie przez seniorkę konta w banku. Wówczas, 80-latka zaczęła zastanawiać się, do czego ma służyć taka informacja. O swoich wątpliwościach powiedziała rozmówcy, który odpowiedział jej, że chce, by kobieta miała większy procent na swoim rachunku.

Seniorka stwierdziła, że jest to próba oszustwa. Rozmówca oznajmił wtedy, że 80-latka pożałuje swojego postępowania, bo w jej bloku znajduje się bomba. Po tym stwierdzeniu połączenie zostało przerwane.

Zaczęła szukać pomocy. Wezwano odpowiedni służby

Zdenerwowana seniorka zaczęła rozpytywać swoich sąsiadów, czy odebrali oni podobne telefony. Chwilę później o całej sytuacji powiadomiła policjantów. Pod wskazanym adresem szybko zjawili się funkcjonariusze z białostockiej patrolówki oraz mundurowi rozpoznania minersko – pirotechnicznego i kryminalni.

Wkrótce wiadomo już było, że w bloku nie ma żadnego urządzenia wybuchowego. Kryminalni zajęli się ustalaniem tożsamości dzwoniących. Sprawcami zamieszania byli dwaj trzynastolatkowie z gminy Supraśl. Tłumaczyli się policjantom, że wykonany przez ich telefon miał być tylko żartem. Dalszym losem nastolatków zajmie się teraz sąd rodzinny.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1432 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39