Brama Wielka Pałacu Branickich zniknie w ciemnościach

2017.03.25 08:12
W 180 krajach na całym świecie odbędzie się Godzina dla Ziemi. Zgasną światła m.in. na Wieży Eiffla w Paryżu czy Empire State Building w Nowym Jorku. Białystok też przyłącza się do akcji.
Brama Wielka Pałacu Branickich zniknie w ciemnościach
Fot: Ewa Reducha-Wiśniewolska

Już w najbliższą sobotę (25.03) wszyscy zmieniamy czas na letni. Związane jest z tym pewne wydarzenie.

Właśnie tego dnia o godz. 20.30 (czasu polskiego) w ponad 180 krajach na świecie ma zgasnąć światło. W ciemnościach znikną m.in.: Wieża Eiffla w Paryżu i Empire State Building w Nowym Jorku. Do tej inicjatywy dołącza też Białystok - u nas zgaśnie światło na Bramie Wielkiej Pałacu Branickich, ale nie tylko. Iluminacje zostaną wyłączone łącznie na 25 białostockich obiektach, m.in. Pałacyku Gościnnym, ratuszu oraz wielu kościołach i cerkwiach. Wszyscy białostoczanie mogą przyłączyć się do akcji poprzez zgaszenie światła w tym dniu i o tej godzinie.

10. edycja Godziny dla Ziemi WWF to jedyna w swoim rodzaju globalna akcja ekologiczna, dzięki której na 7 kontynentach przez 60 minut ludzie jednoczą się w celu ochrony środowiska naturalnego. Polacy zgaszą światła dla Wisły, najdłuższej w Europie rzeki, która znalazła się w niebezpieczeństwie.

- Ogłoszenie przez Sejm RP roku 2017 "Rokiem Rzeki Wisły" mogłoby się wydawać krokiem w kierunku lepszej ochrony unikatowej na skalę kontynentu, niezwykle cennej przyrodniczo rzeki. Rząd planuje jednak zasadniczą zmianę jej charakteru, co spowoduje ogromne i nieodwracalne zniszczenie środowiska. Znikną malownicze piaszczyste wyspy i nadrzeczne lasy łęgowe. Fundacja WWF Polska chce przekonać Polaków do idei ochrony Wisły w jej obecnej, w dużej mierze naturalnej postaci. Chcemy zachować najpiękniejszą rzekę Europy. Nie chcemy Wisły, która stanie się ciągiem sztucznych jezior wypełnionych brudną wodą z toksycznymi sinicami - mówią przedstawiciele organizacji WWF.

Monika Zysk
monika.zysk@bialystokonline.pl

1674 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39