Branża okien i drzwi przetrwa każdy kryzys. Podlaska firma jest żywym dowodem

2023.02.02 09:57
Pochodząca z Łysek (powiat białostocki) firma DMD podsumowała 2022 r. Choć do łatwych nie należał, to branża okien i drzwi osiągnęła dobre wyniki sprzedażowe.
Branża okien i drzwi przetrwa każdy kryzys. Podlaska firma jest żywym dowodem
Fot: mat. prasowe

Pandemia spowodowała krótkotrwały kryzys sprzedażowy i długofalowy kryzys surowcowy w branży stolarki otworowej. Na szczęście od kilku miesięcy obserwujemy znaczące wzrosty produkcji oraz sprzedaży okien i drzwi.

- To optymistyczne prognozy na 2023 r. W minionym roku dotarliśmy do 134 klientów na terenie Podlasia i nie tylko, u których udało się kompleksowo wstawić okna, drzwi i rolety produkcji DMD — poinformował specjalista z firmy DMD Tomasz Januszewski.

Trzy lata temu pandemia, rok temu wybuch konfliktu zbrojnego w Ukrainie, a później galopująca inflacja na polskich i zagranicznych rynkach – to wszystko przyniosło wielkie zawirowania w gospodarce i zmusiło firmy do odnalezienia się w nowej, rynkowej rzeczywistości. Przedsiębiorcy zadawali nieustannie te same pytania: "Co dalej?", "Jak przetrwać?", "Ile czasu potrwa patowa sytuacja?".

- Branża okien i drzwi w Polsce świetnie sobie poradziła w tym trudnym czasie i osiągnęła doskonałe wyniki sprzedażowe, a dowodem na to niech będą nasze ubiegłoroczne kontrakty, których było naprawdę sporo — przekazał specjalista z fabryki okien i drzwi DMD.

Jak podaje raport rynku okien i drzwi przeprowadzony przez ASM Research Solution Strategy, Polska pozostaje liderem w eksporcie okien i drzwi wśród krajów europejskich oraz wiceliderem w eksporcie światowym. Ubiegłoroczne dane marki DMD tylko to potwierdzają - do zagranicznych klientów trafiło m.in. ponad 1400 szt. drzwi PVC, ponad 1750 szt. okien PVC, ponad 2000 szt. rolet podtynkowych oraz nadstawnych wysłanych do zagranicznych klientów.

- Trudno przewidzieć, jak będzie wyglądać rok 2023 w naszej branży, a wszystko zależy od koniunktury gospodarczej, cen surowców i popytu na krajowych i zagranicznych rynkach. Teraz szczególnie ważne jest, aby być elastycznym i dostosować się do zmieniających się warunków rynkowych. My nieustannie stawiamy na produkcję wysokiej jakości stolarki okiennej i drzwiowej z PVC i aluminium. Naszym celem jest produkcja wyróżniających się na rynku okien i drzwi, które zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów. Wybór dostawców nie jest przypadkowy. To producenci najlepszych gatunkowo systemów profili, a współpraca z nimi to jeden z najważniejszych czynników gwarancji naszego sukcesu – podsumował Tomasz Januszewski.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1426 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39