Brytyjska spółka przejęła białostocką fabrykę dywanów

2015.08.07 00:00
Największy producent dywanów i wykładzin w Polsce znajdujący się w Białymstoku pod koniec lipca tego roku został przyjęty przez spółkę Brintons Carpets Limited.
Brytyjska spółka przejęła białostocką fabrykę dywanów
Fot: AGNELLA S.A.

Białostocka fabryka dywanów Agnella istnieje od ponad 35 lat. W 1991 roku firma została sprywatyzowana. Przez lata przedsiębiorstwo rozwijało się na tyle prężnie, że uzyskało status największego producenta dywanów i wykładzin w kraju – rocznie wytwarza około 2 milionów m2 dywanów w kilkuset wzorach, co stanowi ponad 65% całej polskiej produkcji w tej branży. Agnella może się także pochwalić najnowocześniejszą fabryką w Europie.

Przed kilkoma dniami pojawiła się jednak informacja, iż większość akcji firmy przejęła spółka z Wielkiej Brytanii.

"Zarząd Fabryki Dywanów "Agnella" S.A. ma przyjemność poinformować, że w dniu 31 lipca 2015 r. Brintons Carpets Limited, spółka prawa brytyjskiego, stała się akcjonariuszem większościowym FD Agnella S.A. Firma Brintons to brytyjska marka o uznanej pozycji na rynkach Europy, Ameryki, Australii oraz będąca w posiadaniu The Carlyle Group – jednego z największych światowych funduszy Private Equity. Na skutek transakcji Agnella wchodzi w skład organizacji o globalnym zasięgu z mocną perspektywą długotrwałego rozwoju spółki." – czytamy na stronie internetowej firmy.

Na razie nie wiadomo, czy ta zmiana w najbliższym czasie wpłynie na funkcjonowanie fabryki.

Ponad połowa produktów wytwarzanych w Agnelli trafia na rynek zagraniczny m.in. do Stanów Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii. Przedsiębiorstwo wyposaża w wykładziny wiele znanych na całym świecie obiektów m.in. sieci znanych hoteli Starwood i Marriott czy liczne biurowce oraz kasyna w Las Vegas.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1225 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39