Budżet Obywatelski. Choroszczanie zdecydowali, co zyskają w 2022 r.

2021.10.07 08:47
Przez 2 tygodnie mieszkańcy gminy Choroszcz mogli głosować na projekty do Budżetu Obywatelskiego. Teraz, gdy posumowano głosy, wiadomo jakie projekty zostaną zrealizowane.
Budżet Obywatelski. Choroszczanie zdecydowali, co zyskają w 2022 r.
Fot: UM Choroszcz

Głosowanie nad projektami zgłoszonymi do Budżetu Obywatelskiego Miasta Choroszcz na 2022 rok odbywało się w dniach 10-24 września. Każdy mieszkaniec miasta Choroszcz mógł wybrać maksymalnie 1 projekt z listy zakwalifikowanych. Głosować można było na formularzu papierowym, a także w sposób elektroniczny.

Choroszczanie gremialnie oddali swoje głosy - do urny pofatygowała się rekordowa, bo ponad półtoratysięczna rzesza mieszkańców. Ostatecznie, 5 października komisja ds. wyników konsultacji społecznych ustaliła, że w sumie oddano 1478 ważnych głosów, które pozwoliły na zajęcie trzech kolejnych miejsc następującym obywatelskim projektom:

1. Szatnie sportowe Narew Choroszcz zdobyły najwięcej, bo 527 głosów (szacunkowy koszt inwestycji to 75 tys. zł);

2. Tlen dla Kominowego Bajora uplasował się na drugim miejscu zdobywając 512 wskazań (szacunkowy koszt projektu to 75 tys. zł);

3. Doposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Choroszczy w profesjonalny sprzęt to większa skuteczność działań ratowniczych otrzymał poparcie 436 mieszkańców (szacunkowy koszt inwestycji 50 tys. zł).

Jak mówi burmistrz Choroszczy, tegoroczne głosowanie w Budżecie Obywatelskim pokazało, że walka o miejsca toczyła się w prawdziwie sportowym stylu.

- Sportowa część mieszkańców miasta zmobilizowała się i wywalczyła naprawdę dobry wynik, ale zauważmy, że projekty, które uplasowały się trzech pierwszych miejscach nie odbiegają znacząco od siebie pod względem liczby oddanych głosów – mówi burmistrz Robert Wardziński.

Ponadto jego zdaniem, taka wyrównana rywalizacja wskazuje na to, że mieszkańcy miasta Choroszcz tworzą silne środowiska zabiegające o rozwój własnych przestrzeni.

- To bardzo cieszy, ale jednocześnie nie dziwi, bo sportowcy, środowisko wędkarskie i strażacy-ochotnicy są w gminie Choroszcz od lat widoczni i zmobilizowani w swoich staraniach – konkluduje włodarz gminy Choroszcz.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1487 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39