By oderwać się od trudnej codzienności. W niedzielę hospicyjny Dzień Rodziny

2016.05.28 08:44
Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Ojca - te trzy ważne święta Fundacja "Pomóż Im" postanowiła połączyć. W niedzielę odbędzie się Dzień Rodziny.
By oderwać się od trudnej codzienności. W niedzielę hospicyjny Dzień Rodziny
Fot: pomozim.org.pl

Każdego roku, z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, Fundacja "Pomóż Im", prowadząca dziecięce hospicjum, przygotowuje wiele niespodzianek swoim podopiecznym. Teraz zdecydowała się zmienić formułę, zapraszając do zabawy całe rodziny. Impreza odbędzie się już w najbliższą niedzielę (29.05) w godz. 12.00-17.00 na terenie Golf Parku Lipowy Most.

- Co roku przykładamy znaczną wagę do tego, aby odpowiednio uczcić trzy piękne święta - Dzień Dziecka, Dzień Matki oraz Dzień Ojca. W tym roku postanowiliśmy jednak połączyć te trzy wydarzenia. W zasadzie całą niedzielę wypełnią liczne atrakcje zaplanowane z myślą o wszystkich uczestnikach – dzieciach oraz ich rodzicach i opiekunach – informuje Arnold Sobolewski, prezes Fundacji.

To możliwość wspaniałej zabawy dla maluchów oraz oderwania się od trudnej codzienności i zmagania się z chorobą.

- To zarazem okazja do integracji naszych "hospicyjnych" rodzin. Podobne spotkania mają przy tym znaczne oddziaływanie terapeutyczne. Stwarzają bowiem okazję do wyjścia z domu, spotkania i rozmów z osobami znajdującymi się w podobnej sytuacji - przekonuje Arnold Sobolewski.

Podczas Dnia Rodziny zaplanowano atrakcje dla każdego. Dzieci będą mogły wyszaleć się na licznych dmuchanych placach zabaw, wziąć udział w zawodach i konkursach. W tym czasie mamy będą miały chwilę tylko dla siebie, w hotelowym centrum SPA czekają je masaże. Ojcowie zaś spróbują swoich sił w akademii golfa pod okiem instruktora, będą też mogli potrenować zręczność i celność na strzelnicy łuczniczej.

Dodatkowo w imprezie zapowiedzieli udział szczególni goście, m.in. motocykliści z jednego z białostockich klubów motocyklowych oraz pasjonaci militariów z grupy rekonstrukcyjnej WiN. Nie zabraknie również drobnych upominków dla każdego i uwielbianej przez dzieci waty cukrowej. Prezenty rodzinom przekaże również Departament Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Ewa Reducha
ewa.r@bialystokonline.pl

719 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39