Było głośno, muzycznie i radośnie. Ruszył nowy sezon Nightskating Białystok [ZDJĘCIA]

2024.04.22 14:43
W niedzielę (21.04) odbył sie pierwszy w tym roku przejazd rolkarzy w ramach wydarzenia Nightskating Białystok. Fani ośmiu kółek podczas otwarcia sezonu, przy akompaniamencie muzycznych przebojów, przemierzyli trasę liczącą 16 km.
Było głośno, muzycznie i radośnie. Ruszył nowy sezon Nightskating Białystok [ZDJĘCIA]
Fot: Redakcja BiałystokOnline

Choć pogoda nie rozpieszczała, to jednak inauguracja nowego sezonu Nightskating Białystok się udała. Rolkarze w wieczorową podróż przez miasto ruszyli sprzed Teatru Dramatycznego, a następnie pojawili się oni m.in. na takich ulicach jak: Piastowska, Zwierzyniecka, Pułaskiego, Transportowa, Depowa, Wyszyńskiego czy Legionowa.

Trasa pierwszego przejazdu liczyła 16 km i była dosyć płaska, aczkolwiek znalazło się też na niej kilka zjazdów i podjazdów. Uczestnicy wydarzenia, którzy na wspólną podróż udali się w kaskach, mogli zgarnąć specjalne wlepki, ale nie tylko. Organizatorzy osobom dbającym o bezpieczeństwo rozdawali bowiem także bony na kawę.

- Miało być już ciepło za oknami, a wyszło jak zawsze. Niska temperatura nie odstraszyła jednak tych najbardziej stęsknionych za wspólną jazdą rolkarzy, którzy skutecznie rozgrzewali atmosferę podczas pierwszego nightskatingu. W otwarciu sezonu rolkowego w Białymstoku uczestniczyło łącznie 218 rolkarzy. Dobrze było wrócić, tęskniliśmy za tym. Na kolejny przejazd, a nawet dwa, zapraszamy 1 czerwca w Dzień Dziecka - mówi Justyna Wojdakowska z Fundacji Chodź Na Rolki.

Patronem medialnym wydarzenia był BiałystokOnline.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1128 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39