Były Jagiellończyk kończy profesjonalną karierę. Zostanie dyrektorem sportowym Wigier

2023.08.18 19:24
33-letni Maciej Makuszewski już niebawem odejdzie z Odry Opole i skupi się w większym stopniu na kwestiach rodzinnych. 5-krotny reprezentant Polski będzie jednak grać w piłkę, ale już tylko i wyłącznie amatorsko.
Były Jagiellończyk kończy profesjonalną karierę. Zostanie dyrektorem sportowym Wigier
Fot: Grzegorz Chuczun

Jak poinformował Samuel Szczygielski z portalu meczyki.pl, Maciej Makuszewski nie dokończy sezonu w Odrze Opole. Urodzony w Grajewie zawodnik za kilkanaście dni zakończy bowiem profesjonalną karierę i zwiąże się z Wigrami Suwałki, gdzie będzie pełnić jednocześnie dwie funkcje.

- Maciej Makuszewski wkrótce zakończy karierę w profesjonalnej piłce. 33-letni pomocnik Odry Opole odejdzie z klubu wraz z końcem sierpnia. Zagra jeszcze z Wisłą Kraków i Zagłębiem Sosnowiec. Zadecydowały kwestie rodzinne. Zostanie nowym dyrektorem sportowym i jednocześnie zawodnikiem IV-ligowych Wigier Suwałki. To powrót do rodzinnych stron i klubu, w którym zaczynał karierę - powiedział Samuel Szczygielski.

Przypomnijmy, że Makuszewski przez kilka sezonów reprezentował barwy Jagiellonii. W białostockim zespole "Maki" rozegrał łącznie 85 oficjalnych spotkań, w których zdobył 13 goli i zaliczył 11 asyst. Opisywany pomocnik występował również m.in. w takich klubach jak Lech Poznań, Lechia Gdańsk, Akhmat Grozny czy Leiknir Reykjavik, a od kilkunastu miesięcy Makuszewski pracował w Odrze Opole. Początek aktualnego sezonu był dla 33-latka bardzo udany, gdyż Podlasianin w 4 meczach zdobył dla I-ligowca 2 gole, a dodatkowo zanotował 2 asysty.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

839 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39