Były trener Jagiellonii przyjechał na śnieżne Podlasie i przegrał

2021.11.27 16:16
Wigry Suwałki rozegrały w sobotę (27.11) ostatni domowy mecz w tym roku. II-ligowiec z Podlasia zmierzył się z KKS-em 1925 Kalisz, którego prowadzi Bogdan Zając. Biało-Niebiescy wygrali starcie zaliczane do 19. kolejki 3:0.
Fot: Wigry Suwałki

Suwalskie Wigry pożegnały się z własnymi kibicami w najlepszy możliwy sposób. Podopieczni Grzegorza Mokrego w pierwszej połowie starcia z KKS-em 1925 Kalisz narzucili swój styl gry, przez co przyjezdni mieli spore problemy, by w poważny sposób zagrozić bramce strzeżonej przez Hieronima Zocha. Takiej ofensywnej niemocy nie było widać za to po drugiej stronie. Suwalczanie w 27. minucie wyszli na prowadzenie, gdyż po rzucie rożnym i przedłużeniu lotu piłki celny strzał oddał Mikołaj Łabojko, po czym, zaraz po przerwie, na 2:0 podwyższył Mariusz Rybicki.

Po tym trafieniu goście się przebudzili i nieco częściej przystępowali do ataków, ale w 51. minucie uderzenie jednego z rywali świetnie wybronił Zoch, a później zawodnicy z Kalisza znów nie skierowali futbolówki do siatki, ponieważ na drodze do ich szczęścia stanął słupek. KKS nie był w stanie w sobotnie popołudnie sforsować defensywy Wigier, więc Biało-Niebiescy postanowili pokazać swym przeciwnikom, jak rozgrywa się akcje. W 84. minucie, po składnej wymianie podań, gola zdobył Kacper Zaborski i Wigry wygrały domowy pojedynek z drużyną prowadzoną przez byłego trenera Jagiellonii - a więc Bogdana Zająca - aż 3:0.

Na zakończenie II-ligowych zmagań w 2021 r. suwalczanie zmierzą się w Elblągu z miejscową Olimpią. Mecz ze wspomnianym zespołem dojdzie do skutku w przyszłą sobotę (4.12).

Wigry Suwałki - KKS 1925 Kalisz 3:0 (1:0)
Bramki: Mikołaj Łabojko 27, Mariusz Rybicki 47, Kacper Zaborski 84

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch - Kacper Michalski (88' Piotr Pierzchała), Michał Ozga, Tomasz Lewandowski, Łukasz Bogusławski, Patryk Mularczyk - Mariusz Rybicki (82' Denis Gojko), Bartłomiej Babiarz (88' Robert Bartczak), Mikołaj Łabojko (88' Filip Kozłowski), Kacper Zaborski - Michał Żebrakowski (71' Kosei Iwao)

KKS 1925 Kalisz: Maciej Krakowiak - Karol Smajdor (46' Daniel Kamiński), Przemysław Stolc, Filip Kendzia, Mateusz Mączyński, Nikodem Zawistowski (87' Bartłomiej Putno) - Bartłomiej Maćczak (46' Piotr Giel), Michał Borecki, Andrzej Kaszuba (73' Adrian Łuszkiewicz), Mateusz Wysokiński (73' Kamil Koczy) - Mateusz Majewski