Cały Białystok pozbawiony ciepła. Wciąż trwa naprawa pękniętej rury

2014.12.02 00:00
Do godz. 15.30 w mieszkaniach większości białostoczan ponownie zrobiło się ciepło, ale dopiero w nocy ogrzeją się mieszkańcy osiedli Przydworcowe i Nowe Miasto. Od rana MPEC nie grzał, bo awarii uległa jedna z głównych rur.
Cały Białystok pozbawiony ciepła. Wciąż trwa naprawa pękniętej rury
Fot: MPEC

Trwa przywracanie ogrzewania w białostockich mieszkaniach po awarii, jaka wydarzyła się po godz. 9.00 przy ul. Bohaterów Monte Cassino. Przyczyną była nieszczelność rury ciepłowniczej o średnicy 600 mm, która spowodowała konieczność wstrzymania dostaw ciepła na terenie całego miasta. Pracownicy MPEC natychmiast przystąpili do usuwania skutków awarii.

W pierwszej kolejności dostawy ciepła MPEC wznowił we wschodniej i środkowej części śródmieścia. Z każdą chwilą cieplej robi się również na osiedlach w zachodniej i północnej części Białegostoku (m.in. osiedla Zielone Wzgórza, Słoneczny Stok, Leśna Dolina, Bacieczki, Dziesięciny, Białostoczek, Antoniuk).

Dłużej na ciepło będą musieli poczekać mieszkańcy części osiedla Przydworcowe (w okolicach ul. Św. Rocha) oraz osiedla Nowe Miasto. Ekipy MPEC intensywnie pracują nad wymianą nieszczelnego odcinka rurociągu. Usunięcie awarii planowane jest w nocy.

Awaria sieci ciepłowniczej spowodowana była złym stanem technicznym rury. Wymaga ona wymiany, która jest przewidziana w planach inwestycyjnych firmy. ENEA Wytwarzanie - większościowy właściciel MPEC, w ciągu najbliższych lat zainwestuje w unowocześnienie sieci ciepłowniczej w Białymstoku 101 mln zł - poinformowało Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.

[AKTUALIZACJA, GODZ. 17]

Sytuacja wraca do normy w większości budynków. Bez ciepła pozostają jeszcze bloki na osiedlu Nowe Miasto i w części osiedla Przydworcowe (rejon ul. Św. Rocha).

Ciepłe grzejniki są już w mieszkaniach w zachodniej, północnej i wschodniej części miasta, a także w niemal całym śródmieściu.

[AKTUALIZACJA, GODZ. 21]

Osiedle Nowe Miasto ma już ogrzewanie. Bez ciepła jest tylko część budynków na osiedlu Przydworcowym w rejonie ul. Św. Rocha.

Trwają jeszcze prace przy wymianie uszkodzonego rurociągu przy ul. Bohaterów Monte Cassino. Zakończone zostaną w nocy.

[AKTUALIZACJA, 3.12]

Niemal całą noc ekipy MPEC wymieniały uszkodzony odcinek rurociągu. W środę nad ranem zakończyły usuwanie skutków awarii. Ciepło jest już we wszystkich budynkach w Białymstoku.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl
1100 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39