Cały mecz Cernycha i Novikovasa przeciwko Anglii

2017.10.08 20:24
Reprezentacja Litwy - z Fiodorem Cernychem i Arvydasem Novikovasem w składzie - przegrała na własnym terenie z Anglią 0:1. Jagiellończycy w starciu z Synami Albionu przebywali na murawie przez pełne 90 minut.

Piłkarska reprezentacja Litwy zmagania o wyjazd do Rosji na mistrzostwa świata zakończyła na 5. miejscu w tabeli grupy F. Nasi północno-wschodni sąsiedzi w ostatnim spotkaniu przegrali w Wilnie z Anglią 0:1. Arvydas Novikovas oraz Fiodor Cernych - a więc dwaj gracze Jagiellonii, którzy na murawie przebywali przez pełne 90 minut - mogą być ze swojego występu zadowoleni. Skazywani na pożarcie Litwini kilka razy zagrozili bramce Jacka Butlanda, a jedynego gola stracili po rzucie karnym. Autorem decydującego trafienia był Harry Kane.

Litwini eliminacyjne zmagania zakończyli zatem z następującym bilansem: 1 zwycięstwo, 3 remisy, 6 porażek. W trakcie rozegranych gier strzelili 7 goli, z czego 3 były zasługą Fiodora Cernycha, a 1 padła po uderzeniu Arvydasa Novikovasa.

Litwa - Anglia 0:1 (0:1)
Bramka: Harry Kane 27k

Litwa: Ernestas Setkus – Vytautas Andriuskevicius, Edvinas Girdvainis, Arturas Zulpa, Linas Klimavicius, Valdemar Borovskij – Ovidijus Verbickas – Vykintas Slivka (90+2' Karolis Chvedukas), Arvydas Novikovas, Darvydas Sernas (76' Deivydas Matulevicius) – Fiodor Cernych