Caritas podsumował akcję pomocy powodzianom

2010.09.23 00:00
Caritas Archidiecezji Białostockiej podsumowało tegoroczną pomoc dla powodzian. Organizacja otrzymała prawie 669 tys. zł od darczyńców indywidualnych, instytucji, przedsiębiorstw, a także zbiórek. Pieniądze zostały wykorzystane na transporty z darami, kolonie dla dzieci czy prace budowlane.
Caritas podsumował akcję pomocy powodzianom
Fot: sxc.hu

Ponad połowę zebranej kwoty, czyli 35 tys. zł, zostało przekazane na konto Caritas Polska, która koordynuje pomocą powodzianom w poszczególnych diecezjach i przekazuję odpowiednie środki finansowe w zależności od potrzeb regionu.

Do Sandomierza wyjechało kilka grup wolontariuszy z pomocą powodzianom, którzy pracowali przy usuwaniu skutków powodzi. Byli to uchodźcy, harcerze, studenci i maturzyści. W sumie wysłano 24-tonowych tirów z doraźną pomocą dla powodzian - razem ok. 170 ton artykułów pierwszej potrzeby: woda pitna, żywność, środki czystości, odzież, pościel i inne.

Kolejny rodzaj pomocy doraźnej o wartości prawie 55 tys. zł to przekazywanie na tereny powodziowe płodów rolnych, we współpracy z gminami. Do dzisiaj ze środków na pomoc powodzianom został sfinansowany transport 42 24-tonowych tirów z pomocą rolnikom. Płody roli zostały przekazane do gmin i miejscowości z terenu Diecezji Sandomierskiej: Łubnice, Nowy Korczyn, Sobów.

Ponad czterdziestoosobowa grupy dzieci powodzian ze Szczurowej w diecezji tarnowskiej w dniach od 10 do 20 sierpnia spędziła kolonie w Suchowoli. Na przewóz dzieci wykorzystano 3800 zł.

Na pomoc długoterminową powodzianom w Caritas Diecezji Sandomierskiej została przeznaczona kwota 128,9 tys. zł, dzięki której zostanie zrealizowany projekt odbudowy, remontu i wyposażenia różnych obiektów.

MAG

1139 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39