Cenny punkt białostoczan na zakończenie rundy. Jak wygląda tabela?

2022.12.21 10:56
Za SBR Dojlidami Białystok ostatni ligowy mecz w 2022 r. Pojedynek zamykający pierwszą rundę zmagań na szczeblu Lotto Superligi tenisa stołowego zakończył się porażką podlaskiego zespołu, ale porażką dającą 1 punkt. Dojlidy poległy bowiem 2:3.
Fot: Dojlidy Białystok

W sezonie 2022/2023 SBR Dojlidy nie prezentują najwyższej formy, lecz we wtorek (20.12) białostoczanie stanęli na wysokości zadania i w wyjazdowym spotkaniu ze znajdującą się w czubie tabeli Global Pharmą Orlicz 1924 Suchedniów zdobyli bardzo cenny punkt.

Delegacyjny mecz nie rozpoczął się jednak dla Dojlid pomyślnie. W pierwszym pojedynku wieczoru Patryk Zatówka uległ Robertowi Florasowi 0:3 i chociaż wszystkie sety były wyrównane, to Patrykowi nie udało się przełamać przeciwnika w kluczowych momentach. Kolejne starcie stoczyli ze sobą Japończycy Kentaro Miuchi i Asuka Machi. Pojedynek obfitował w długie, efektowne wymiany i ciężko było określić, kto wyjdzie z niego zwycięsko. Ostatecznie lepszy we wtorek okazał się zawodnik gospodarzy, pokonując swojego rodaka 3:2.

Szansę na odwrócenie przebiegu spotkania zapewnił białostoczanom Tomasz Lewandowski, który wygrał 3:0 z Danielem Bąkiem. Kolejny punkt wywalczył Kentaro, pokonując 2:0 Roberta Florasa, dlatego o końcowym wyniku meczu zadecydował debel, w którym zmierzyli się Patryk Zatówka i Tomek Lewandowski z Piotrem Cyrnkiem i Danielem Bąkiem. Pierwszego seta po walce na przewagi zgarnęły Dojlidy, ale w drugim inicjatywę odzyskała para z Suchedniowa. Trzeci, decydujący set, był totalnym rollercoasterem. Tomek i Patryk zaczęli go bardzo słabo, a różnica punktów powiększała się z każdą piłeczką. W pewnym momencie białostoczanie przegrywali 4:10 i wydawało się, że to już koniec spotkania. Zawodnikom Dojlid udało się jednak nadrobić 7 punktów z rzędu, dzięki czemu stanęli oni przed piłką meczową. Okazja do wygrania potyczki nie została niestety wykorzystana, mimo tego, że powtórzyła się jeszcze dwukrotnie. Ostatecznie to para z Suchedniowa zwyciężyła więc 17:15, zapewniając tym samym 2 punkty swojemu zespołowi.

Dzięki zdobyciu 1 oczka Dojlidy awansowały w tabeli Lotto Superligi tenisa stołowego na 12. miejsce. Na początku 2023 r. - gdy walka o utrzymanie w lidze rozpocznie się dla białostoczan na dobre - zespół ze stolicy Podlasia ma wzmocnić Li Yongyin.