Centralna Liga Juniorów. Jagiellonia wykonała zamierzony cel

2018.05.21 11:35
Młodzi piłkarze Jagiellonii Białystok wygrywając na wyjeździe 3:0 ze Stomilem Olsztyn, zapewnili sobie pozostanie w Centralnej Lidze Juniorów.
Centralna Liga Juniorów. Jagiellonia wykonała zamierzony cel
Fot: Twitter Akademia Jagiellonii

Na dwie kolejki przed końcem zmagań pewne już jest, że zreformowane rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów odbywać się będą w przyszłym sezonie z udziałem Jagiellonii Białystok. Żółto-Czerwoni wygrali w niedzielę (20.05) wyjazdowy bój ze Stomilem Olsztyn, dzięki czemu nie mogą osunąć się niżej niż na szóste miejsce w tabeli (spadek oznaczają lokaty 7-16).

Jaga do starcia ze Stomilem przystąpiła mocno osłabiona. W kadrze zespołu prowadzonego przez Hermesa i Piotra Grzybkę zabrakło bowiem Mikołaja Nawrockiego, Mateusza Nikołajuka, Kacpra Głowickiego, Mateusza Mikołajczyka oraz Jakuba Bogusza. Mimo tak poważnych ubytków Żółto-Czerwoni szybko zdominowali swych rywali, ale gole dla białostoczan padły dopiero w drugiej odsłonie rywalizacji. Wynik meczu w 49. minucie otworzył Luka Asatiani, a następnie przeciwników dobili Bartosz Bida i Szymon Łapiński.

Gospodarze także mieli swoje szanse. Olsztynianie nie wykorzystali m.in. rzutu karnego, a w innych akcjach na drodze do szczęścia ekipy z woj. warmińsko-mazurskiego stawał Błażej Niezgoda.

Aktualna tabela Centralnej ligi Juniorów: Ściąga kibica. Centralna Liga Juniorów - 28. kolejka

Stomil Olsztyn - Jagiellonia Białystok 0:3 (0:0)
Bramki: Luka Asatiani 49, Bartosz Bida 57, Szymon Łapiński 66

Jagiellonia Białystok: Niezgoda – Zysik, Ozga, Asatiani, Huczko – Tabor, Kostyk (78' Konon) – Romanowicz (69' Bortniczuk), Łapiński (85' Bartkowiak), Mąkosza (60' Guziejko) – Bida

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1750 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39