Centrum Białegostoku. 26-latek wyrwał kobiecie torebkę z ręki, popchnął ją i uciekł

2017.03.06 14:12
Białostoccy policjanci zatrzymali podejrzewanego o kradzież rozbójniczą. 26-latek zaatakował swoją ofiarę na jednej z ulic w centrum Białegostoku.
Centrum Białegostoku. 26-latek wyrwał kobiecie torebkę z ręki, popchnął ją i uciekł
Fot: pixabay.com

Funkcjonariusz dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku w miniony czwartek (2.03) po godz. 20.00 otrzymał zgłoszenie, że w centrum miasta najprawdopodobniej doszło do kradzieży rozbójniczej.

Skierowany na miejsce policyjny patrol dowiedział się od pokrzywdzonej 40-latki, że młody mężczyzna, którego nie znała, chwilę wcześniej wyrwał jej torebkę z ręki, następnie popchnął ją i uciekł w stronę osiedla. Razem z torebką kobieta straciła 1700 zł, telefon komórkowy, a także dokumenty wraz z kartą bankomatową.

Następnego dnia badający sprawę funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku ustalił, że ktoś użył skradzionej karty bankomatowej w jednym ze sklepów niedaleko miejsca zdarzenia. Jadąc na miejsce, policjant zauważył mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi podanemu przez pokrzywdzoną.

Mundurowy wezwał na pomoc funkcjonariusza z białostockiej "jedynki" i już wspólnie zatrzymali podejrzewanego mężczyznę. Okazał się nim 26-latek.

Mężczyzna przyznał się do kradzieży. Teraz jego postępowaniem zajmie się sąd. Grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Monika Zysk
monika.zysk@bialystokonline.pl

1265 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39