Ceny za pochówki w Białymstoku na razie się nie zmienią

2010.06.25 00:00
W czwartek (24.06) 29-procentowej podwyżki za usługi świadczone przez Cmentarz Miejski w Białymstoku nie zaakceptowała rada miejska.
Ceny za pochówki w Białymstoku na razie się nie zmienią
Fot: E.S.

Podwyżka cen za usługi świadczone przez prowadzony przez miasto cmentarz przy ul. Wysockiego miała wynikać z ogólnego wzrostu cen towarów i konsumpcji. Jak podkreślał Adam Sokołowski, kierownik zakładu, byłyby one i tak niższe niż ceny proponowane przez cmentarze parafialne. Wyższe (nawet blisko dwukrotnie) niż na białostockim cmentarzu komunalnym oferują zaś podobne jednostki samorządowe w innych miastach: Częstochowie, Łodzi czy Gdyni.

Białostockich radnych nie usatysfakcjonowały jednak uzasadnienia. - Nie do końca da się wytłumaczyć skokowy wzrost cen - twierdził Wiesław Kobyliński z SLD. - Będę starał się żyć jak najdłużej, bo za drogo umierać - komentował. Rada Miejska nie podjęła uchwały - nadal będzie obowiązywał cennik ustalony przed trzema laty.

Zmieniono natomiast statut cmentarza. Wiązało się to z planami powstania komunalnej nekropolii w Karakulach, jak również wytycznymi wojewody i Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, wg których, cmentarz znajdujący się przy ul. 11 Listopada nie ma charakteru wojennego (jak go do tej pory nazywano), a jest cmentarzem komunalnym z licznymi mogiłami wojennymi.

E.S.

1466 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39