Cezary Kulesza zdecydował. Reprezentację Polski poprowadzi były trener Jagiellonii

2022.01.31 13:36
Saga z wyborem nowego selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski dobiegła końca. Na poniedziałkowej (31.01) konferencji prasowej ogłoszono, że narodową drużynę obejmie Czesław Michniewicz.
Cezary Kulesza zdecydował. Reprezentację Polski poprowadzi były trener Jagiellonii
Fot: Michał Kardasz

To koniec spekulacji, nowy selekcjoner wybrany

Po tym jak Paulo Sousa zdecydował się zamienić pracę z kadrą Polski na angaż w brazylijskim Flamengo, Cezary Kulesza, czyli były szef Jagiellonii, a obecnie prezes PZPN-u, przez wiele tygodni rozglądał się za nowym kandydatem na niezwykle prestiżowe stanowisko selekcjonera reprezentacji. Najpierw faworytem do objęcia posady był Adam Nawałka, później blisko pracy w roli trenera Biało-Czerwonych znalazł się Andrij Szewczenko, jednak problemem okazał się jego ważny kontrakt z włoską Genoą. Wydawało się więc, że w takiej sytuacji do gry wróci opcja z Nawałką, tymczasem Kulesza postanowił pójść inną drogą. Najważniejsza osoba w Polskim Związku Piłki Nożnej zdecydowała, że narodową drużynę w najbliższych miesiącach prowadzić będzie Czesław Michniewicz.

Dla Kuleszy zatrudnienie Michniewicza nie jest nowością, gdyż 59-latek już kiedyś miał pod swymi skrzydłami wspomnianego szkoleniowca. Czesław Michniewicz w rundzie jesiennej sezonu 2011/2012 trenował bowiem Jagiellonię, ale przygoda nowego selekcjonera z Dumą Podlasia nie była udana. 51-letni trener poprowadził Żółto-Czerwonych tylko w 18 meczach (6 zwycięstw, 4 remisy, 8 porażek). Z powodu braku zadowalających rezultatów - i z kilku innych powodów - tuż przed świętami Bożego Narodzenia, czyli po zaledwie 5 miesiącach, Cezary Kulesza postanowił zwolnić Michniewicza.

Cel? Oczywiście Katar

Jak widać, sternik PZPN-u zapomniał już o słabych wynikach osiąganych przez 51-letniego szkoleniowca w Białymstoku. Były prezes Jagi nie miał problemów, by znów zasiąść z Michniewiczem do rozmów, a te potoczyły się na tyle przyzwoicie, że to właśnie trener urodzony w Brzozówce (teren Białorusi) podejmie się misji awansu z reprezentacją Polski na mistrzostwa świata w Katarze.

Umowa z Michniewiczem podpisana została do końca 2022 r. z opcją przedłużenia. Ostatnio nowy selekcjoner narodowej drużyny spełniał się w warszawskiej Legii, z którą w sezonie 2020/2021 zdobył mistrzostwo kraju, a wcześniej 51-latek pracował też w takich klubach jak: Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Pogoń Szczecin, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Polonia Warszawa, Widzew Łódź, Arka Gdynia, Zagłębie Lubin, Lech Poznań czy wspomniana wcześniej Jagiellonia Białystok. Michniewicz w latach 2017-2020 z powodzeniem prowadził również reprezentację Polski U-21.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl
957 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39