Chcesz handlować przy cmentarzu na Wszystkich Świętych? Trwa rezerwacja miejsc

2023.09.27 16:00
Wszystkich Świętych to nie tylko czas, kiedy odwiedzamy groby bliskich. To także okazja do zarobku - na sprzedaży zniczy, kwiatów. Chętni mogą zarezerwować stanowiska handlowe w obrębie cmentarza. Sprawdź szczegóły!
Chcesz handlować przy cmentarzu na Wszystkich Świętych? Trwa rezerwacja miejsc
Fot: pixabay.com

Urząd Miejski w Choroszczy poinformował o możliwości odpłatnego wynajęcia - w terminie od 28 października do 2 listopada - stanowisk handlowych zlokalizowanych wzdłuż pasa drogi wewnętrznej w obrębie cmentarza. Dokładniej chodzi o wyznaczone miejsca od 1 do 21 na parkingu przed główną bramą przy ul. Kościukowskiej oraz o miejsca od 1 do 16 na parkingu przy pętli autobusowej na placu ks. A. Ostrowskiego.

Stawka za zajęcie 1 metra kwadratowego powierzchni wynosi 3 złote za jeden dzień. Z wnioskiem wystąpić mogą osoby prowadzące działalność rolniczą lub gospodarczą w zakresie sprzedaży kwiatów i zniczy oraz sprzedaży słodyczy i małej gastronomii.

Co ważne, jeden podmiot może wnioskować o maksymalnie 3 stanowiska handlowe łącznie w obu lokalizacjach (na przykład 2 stanowiska przy ul. Kościukowskiej + 1 stanowisko przy placu ks. A. Ostrowskiego lub 3 stanowiska przy ul. Kościukowskiej, lub w innych podobnych kombinacjach).

Wypełnione dokumenty należy składać do piątku (29 września) poprzez Biuro Podawcze Urzędu Miejskiego w Choroszczy (parter Urzędu, Choroszcz, ul. Dominikańska 2).

Każdego obowiązują poniższe zasady:
- w okresie 31 października do 1 listopada na wszystkie stanowiska sprzedażowe w obrębie cmentarza w Choroszczy obowiązuje pakiet 2-dniowy. Oznacza to, że wnioskodawca zainteresowany handlem, w przypadku uzyskania danego stanowiska sprzedażowego, zajmuje je na okres dwóch dni, tj. 31 października i 1 listopada. We wniosku należy uwzględnić tę zasadę. Niemożliwe jest złożenie wniosku o zajęcie miejsca tylko na 1 dzień w tym czasie,
- w pozostałych dniach okresu od 28 października do 2 listopada poszczególne stanowiska można zajmować na okres 1-dniowy lub większy.

Na wszelkie pytania i wątpliwości odpowiedź można uzyskać pod numerem telefonu: 85 713 22 32.

Uwaga: za handel bez zezwolenia lub w nieodpowiednim miejscu grozi mandat bądź grzywna. Kwota kary waha się od 50 do 5 tysięcy złotych.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.reducha@bialystokonline.pl

847 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39