Chcesz studiować na Politechnice? Są jeszcze wolne miejsca

2014.08.15 00:00
Na Politechnice Białostockiej ruszyła dodatkowa rekrutacja na studia stacjonarne - i to aż na 10-iu kierunkach. Chętni do studiowania na białostockiej uczelni technicznej do 5 września mogą rejestrować się poprzez system Internetowej Rejestracji Kandydatów.
Chcesz studiować na Politechnice? Są jeszcze wolne miejsca
Fot: KK

Ci maturzyści, którzy chcieliby studiować bezpłatnie na Politechnice Białostockiej, a nie dostali się w pierwszym naborze na studia, mogą jeszcze próbować swoich sił w rekrutacji uzupełniającej. Uczelnia dysponuje wolnymi miejscami aż na 10 kierunkach.

Na studiach I stopnia można jeszcze rejestrować się na: inżynierię rolno-spożywczą i leśną, inżynierię środowiska, ekoenergetykę, elektronikę i telekomunikację, edukację techniczno-informatyczną, turystykę i rekreację, zarządzanie, a także leśnictwo.

Jeżeli chodzi o studia II stopnia, uczelnia planuje przyjąć kolejnych kandydatów na takie kierunki, jak: informatyka i zarządzanie.

- Zasady naboru są identyczne jak przy rekrutacji, która odbywała się w lipcu - tłumaczy Dorota Sawicka, rzecznik prasowy PB. - Pierwszym krokiem, który powinni wykonać kandydaci, jest rejestracja w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów IRK, dostępnym na stronie www.pb.edu.pl. To tutaj przyszli studenci mogą wybrać kierunek, który chcieliby studiować - dodaje.

Przypomnijmy, że w tym roku chętni do studiowania na Politechnice mogą zapisać się na nieograniczoną liczbę kierunków, według ustalonych przez siebie priorytetów. Preferowany kierunek powinien jednak znaleźć się na pierwszym miejscu.

Kandydaci o tym, czy zostali przyjęci, dowiedzą się już w drugiej połowie września.
- Ostateczne listy osób przyjętych na studia rozpoczynające się od semestru zimowego roku akademickiego 2014/2015 zostaną ogłoszone 19 września - dodaje rzecznik.

Na Uniwersytecie również są wolne miejsca

Na początku sierpnia nabór uzupełniający rozpoczął także Uniwersytet w Białymstoku. Uczelnia dysponuje jeszcze 700 wolnymi miejscami na kilkunastu kierunkach, zarówno na studiach I, jak i II stopnia. Rejestrować się można m.in. na takie kierunki, jak: filologie obce, pedagogika, biologia, informatyka czy stosunki międzynarodowe. W przypadku UwB rekrutacja dodatkowa będzie prowadzona aż do połowy września.

Więcej szczegółów nt. rekrutacji uzupełniającej na UwB

Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl

1465 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39