Chcesz wspomóc szczytny cel i okazać serce? Przyjdź na koncert!

2024.07.02 07:04
Stowarzyszenie "Pro Salute" zaprasza na tegoroczny koncert na rzecz Dzieci z Dystrofią Mięśniową. W tym roku na scenie wystąpi Anna Dąbrowska.
Chcesz wspomóc szczytny cel i okazać serce? Przyjdź na koncert!
Fot: Wioleta Choińska
Koncert Golec uOrkiestra na rzecz dzieci z dystrofią mięśniową (2023 r.)

Stowarzyszenie "Pro Salute" rokrocznie zaprasza mieszkańców naszego regionu na koncerty muzyczne, z których dochód ze sprzedaży biletów przeznaczony jest na rzecz dzieci z dystrofią mięśniową, będących podopiecznymi Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej z Ośrodkiem Wczesnej Pomocy Dzieciom Upośledzonym "Dać Szansę" UMB. W tym roku "Pro Salute" już po raz szósty dowodzi, że każdy może pomóc najmłodszym, łącząc przyjemne z pożytecznym.

Dystrofia mięśniowa to choroba genetyczna, charakteryzująca się osłabieniem i zanikiem mięśni. Prowadzi do trudności w codziennym funkcjonowaniu oraz do inwalidztwa. Pomimo braku skutecznych metod leczenia leczenia tej choroby, Klinika Rehabilitacji Dziecięcej UMB jako jedyna w Polsce prowadzi od jedenastu lat eksperymentalną terapię, która pomaga dzieciom dotkniętym tą chorobą.

W tym roku na rzecz podopiecznych Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej UMB wystąpi Anna Dąbrowska, jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich wokalistek. Artystka ma na swoim koncie siedem płyt pokrytych platyną i jest jedną z najczęściej nagradzanych polskich artystek na Fryderykach, zdobywając 25 nominacji oraz 9 statuetek. Aktualnie artystka pracuje nad kolejnym albumem.Koncert Anny Dąbrowskiej na rzecz Dzieci z Dystrofią Mięśniową odbędzie się 15 października na Dużej Scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Portal BiałystokOnline jest patronem medialnym wydarzenia.

Więcej informacji: Koncert na rzecz Dzieci z Dystrofią Mięśniową - Ania Dąbrowska

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

676 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39