Chcesz zostać przewodnikiem w Muzeum Pamięci Sybiru? Oto, co można zrobić!

2024.02.14 17:54
Muzeum Pamięci Sybiru rozpoczęło nabór do kolejnej edycji Akademii Muzeum. Ukończenie tego programu stanowi pierwszy krok w kierunku pełnienia funkcji przewodnika w jednym z najważniejszych miejsc pamięci historycznej w Polsce.
Chcesz zostać przewodnikiem w Muzeum Pamięci Sybiru? Oto, co można zrobić!
Fot: Materiały prasowe

Akademia Muzeum oferuje szansę na poznanie Muzeum Pamięci Sybiru, wnikliwe zbadanie ekspozycji stałej oraz rozwinięcie pasji historycznej. Program Akademii Muzeum składa się z części teoretycznej i praktycznej. W ramach części teoretycznej uczestnicy wezmą udział w cyklu wykładów, które pozwolą im zgłębić tematykę historyczną prezentowaną na wystawie stałej. Natomiast w części praktycznej będą mieli okazję zapoznać się z ekspozycją, jej narracją, układem przestrzennym oraz eksponatami. Dodatkowo uczestnicy będą zgłębiać kwestie związane z czasem zwiedzania, dostępnością, funkcjonowaniem punktu informacyjnego oraz szatni.

Po zakończeniu szkolenia i pomyślnym zdaniu egzaminów, uczestnicy otrzymają Certyfikat Przewodnika Muzeum Pamięci Sybiru, a następnie będą mieli możliwość podpisania umowy z Muzeum. Przewodnicy uzyskają także uprawnienia do bezpłatnego wejścia na wystawę, a ich dane kontaktowe zostaną umieszczone na stronie internetowej Muzeum Pamięci Sybiru.

Aby zgłosić się do Akademii Muzeum w 2024 roku, należy w pierwszej kolejności ściągnąć i wypełnić formularz zgłoszeniowy, który dostępny jest na stronie internetowej Muzeum Pamięci Sybiru. Następnie należy dokonać opłaty za szkolenie, a jego potwierdzenie wraz z wypełnionym formularzem należy wysłać na adres e-mail organizatorów. Ostatecznym krokiem jest oczekiwanie na wiadomość z potwierdzeniem przyjęcia do Akademii Muzeum.

Zgłoszenia do tegorocznej edycji Akademii Muzeum zbierane są do 28 lutego. Zajęcia rozpoczną się 4 marca 2023 roku. Przewidziana liczba miejsc to 50 osób.

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1311 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39