Chcesz zostać żołnierzem? Zbliża się kolejny nabór

2021.10.19 15:31
W piątek i sobotę (22-23.10) odbędą się spotkania w Wojskowym Centrum Rekrutacji w Białymstoku dla osób, które chciałyby pracować jako zawodowi żołnierze.
Chcesz zostać żołnierzem? Zbliża się kolejny nabór
Fot: pixabay.com

Zbliża się nabór na żołnierzy zawodowych

Zbliża się kolejny nabór na zawodowych żołnierzy. W Wojskowym Centrum Rekrutacji w Białymstoku przy ul. Lipowej 35 odbędzie się postępowanie rekrutacyjne do czynnej służby wojskowej.

Osoby zainteresowane taką pracą mogą wybrać służbę przygotowawczą lub terytorialną służbę wojskową. Pierwsza z nich jest krokiem do zawodowej służby wojskowej i trwa 28 dni w wybranej jednostce wojskowej na terenie kraju. Druga zaś umożliwia służbę Ojczyźnie bez konieczności rezygnowania z dotychczasowych aktywności i obowiązków.

Chętni muszą najpierw zarejestrować się na portalu rekrutacyjnym www.zostanzolnierzem.pl, podać swoje dane i czekać na telefon od przedstawiciela Wojskowej Komendy Uzupełnień, który poinformuje kiedy należy zgłosić się do Wojskowego Centrum Rekrutacji. Osoby, które pozytywnie przejdą rozmowę kwalifikacyjną oraz badania lekarskie i psychologiczne, mają szansę na pracę w wojsku. Konieczne będzie jeszcze przejście szkolenia 28-dniowego (służba przygotowawcza) oraz 16-dniowego (służba wojskowa) i złożenie przysięgi wojskowej.

Ochotnicy, którzy zarejestrują się na Portalu Rekrutacyjnym zostaną zaproszeni na postępowanie rekrutacyjne, podczas którego będą mieli też możliwość spotkania z przedstawicielami Wojskowej Komendy Uzupełnień w Białymstoku, 18 pułku rozpoznawczego, 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz Wojskowej Akademii Technicznej.

Można dzwonić i poczytać o armii na stronie internetowej

Osoby, które chciałyby dowiedzieć się więcej o rekrutacji mogą kontaktować się telefonicznie pod numerami:
Portal Rekrutacyjny: 261 398 251
Terytorialna służba wojskowa: 261 398 252
Służba przygotowawcza: 261 398 253.

Osoby, które zastanawiają się nad zostaniem żołnierzem, ale chciałyby nieco wzbogacić swoją wiedzę odnośnie pracy wojsku mogą skorzystać ze strony wojsko-polskie.pl, gdzie znajduje się mnóstwo informacji odnośnie służby, wyposażenia i szkolenia w polskiej armii. Tam też można przeczytać czym na co dzień zajmują się żołnierze.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1205 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39