Choinka, czołg i inne anomalie na wodzie. Tak wyglądały tegoroczne mistrzostwa

2023.07.31 14:10
W niedzielę (30.07) odbyły się tegoroczne Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym. Wzięło w nim udział 16 grup, które wypłynęły na wody Netty niecodziennymi środkami transportu.
Choinka, czołg i inne anomalie na wodzie. Tak wyglądały tegoroczne mistrzostwa
Fot: Sylwia Krassowska

To już stała tradycja, kiedy w okresie letnim w Augustowie spotykają się konstruktorzy z całej Polski, aby poddać próbie wody swoje oryginalne pływadła w ramach Mistrzostw Polski w Pływaniu na Byle Czym. Organizatorem tego wydarzenia jest Polskie Radio Białystok.

Pomysł na zrealizowanie tego typu inicjatywy powstał w odpowiedzi na przewidywania klimatologów, według których czeka nas globalne ocieplenie, a w wyniku tego na naszej planecie zwiększy się poziom wód. Impreza ma pokazać w sposób humorystyczno-edukacyjny podejście do tego tematu, bowiem gdy przyjdzie taki moment, to uda się to przetrwać pływając na byle czym. Obecnie wydarzenie jest także formą promocji Augustowa i sposobem na dobrą zabawę w okresie letnim.

W tegorocznej edycji, ma wodach Netty popłynęły postacie z bajek, czołg, owady, dwa ogromne statki, konstrukcje z odpadów, a nawet ambulans. Wzięło w nim udział łącznie 16 grup, w których byli zarówno wielokrotni uczestnicy, jak i nowe osoby. Pula nagród osiągnęła w tym roku wysokość 37 tys zł.

Ponadto, po raz pierwszy w trakcie wydarzenia odbyła się licytacja pływadła. Do zgarnięcia była replika dalekomorskiego galeonu z czasów Krzysztofa Kolumba. Pieniądze z licytacji mają zostać przeznaczone Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom i Porażeniem Mózgowym "Jasny Cel".

Pierwsze miejsce w tegorocznych Mistrzostwach w Pływaniu na Byle Czym zajęła ekipa ze "Statkiem Widmo" z Raciborza. Na drugim miejscu znalazł się świerszcz Filip, a trzecie miejsce zdobyła pszczoła augustowska, którą stworzyli podopieczni Centrum Integracji Społecznej w Augustowie. Po mistrzostwach odbyły się koncerty muzyczne. Wystąpiły zespoły: Tappahall, VBS, Taraka, a gwiazdą wieczoru była Sarsa.

Patronem medialnym wydarzenia był BiałystokOnline.

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1820 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39