Chór Opery na prestiżowym Festiwalu

2022.04.08 15:05
Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena w tym roku odbywa się po raz 26. w Warszawie. To Festiwal o wielkim prestiżu i sławie. Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej pod dyrekcją prof. Violetty Bieleckiej wystąpi podczas tego wydarzenia w środę (13.04).
Chór Opery na prestiżowym Festiwalu
Fot: Opera i Filharmonia Podlaska

Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej pod dyrekcją prof. Violetty Bieleckiej weźmie udział w 26. Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena. To coroczny festiwal muzyki odbywający się w okresie poprzedzającym święta Wielkanocne. Artyści chóru OiFP brali udział w Festiwalu już kilkakrotnie.

- Cieszymy się, że po raz kolejny dostaliśmy zaproszenie do udziału w tym festiwalu - podkreśla kierownik chóru prof. Violetta Bielecka. – To bardzo prestiżowe wydarzenie, biorą w nim udział artyści i zespoły światowej sławy. Dla naszego chóru to ogromne wyróżnienie i impuls do dalszej pracy i podnoszenia poziomu artystycznego – dodaje.

W środę (13.04) artyści chóru OiFP wystąpią w Filharmonii Narodowej w Warszawie z utworami Richarda Straussa, Krzysztofa Pendereckiego i Karola Szymanowskiego. Zagra orkiestra Polskiego Radia pod batutą Michała Klauzy. Partie solowe wykonają Iwona Hossa, Wanda Franek i Stanislav Kuflyuk.

Koncert z udziałem Chóru Opery odbędzie się w środę (13.04), o godz. 19:30 w Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1726 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39