Chorzy na COVID-19 mogą bezpłatnie wypożyczyć sprzęt medyczny

2020.11.13 14:33
Gmina Michałowo nie lekceważy koronawirusa. Władze kupiły sprzęt medyczny, który bezpłatnie mogą wypożyczać chorzy mieszkańcy.
Chorzy na COVID-19 mogą bezpłatnie wypożyczyć sprzęt medyczny
Fot: Urząd Gminy w Michałowie

Mieszkańcy gminy Michałowo mogą bezpłatnie wypożyczać urządzenia pomagające chorym na COVID-19. Mowa o pulsoksymetrach i koncentratorach tlenu.

- Nie wszyscy wiemy, nawet po stwierdzeniu choroby i ciężkiego jej przebiegu, kiedy dokładnie jest już ten moment, że należy wzywać karetkę. Zakupiony sprzęt pomoże lepiej określić nam stan zdrowia i podjąć decyzję. Zachęcam mieszkańców naszej gminy do korzystania z tego sprzętu. Został on zakupiony właśnie na użytek tych osób, które odczuwają mocno objawy koronawirusa. W tej trudnej sytuacji musimy sobie wzajemnie pomagać, dlatego też jako Urząd Miejski czekamy na sygnały od mieszkańców, w jaki jeszcze sposób możemy im pomóc – mówi Marek Nazarko, burmistrz Michałowa.

Sprzęt będzie użyczany na 48 godzin osobom, które mają potwierdzone zakażenie. Będzie można go odebrać za pośrednictwem kogoś znajomego czy członka rodziny, który nie przebywa na kwarantannie i po złożeniu przez tę osobę oświadczenia, dla kogo sprzęt jest wypożyczany. Z koncentratorów tlenu będzie można skorzystać po decyzji lekarza i zgodnie z jego zaleceniami.

- Zakupiliśmy 20 pulsoksymetrów i dwa koncentratory tlenu, z którego będą mogli skorzystać mieszkańcy naszej gminy. To kolejne nasze działanie w okresie pandemii. Na początku przygotowaliśmy 2000 pakietów z maseczkami, rękawiczkami i płynem dezynfekującym, zakupiliśmy ozonatory, dezynfekowaliśmy przestrzeń miejską, więc zakup pulsoksymetrów i koncentratorów tlenu jest kolejnym krokiem w walce z pandemią – wylicza burmistrz Nazarko.

Po sprzęt można zgłaszać się do Urzędu Miejskiego w Michałowie – numer telefonu 85 713 17 74 oraz do Ochotniczej Straży Pożarnej w Michałowie – numer telefonu 85 718 90 98.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1243 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39