Ciekawi świata zabierają w podróż do Norwegii

2011.08.29 00:00
Norwegii będzie poświęcone kolejne spotkanie z cyklu "Ciekawi świata". Zapraszają na nie Białostocki Ośrodek Kultury oraz Robert Łupiński, Paweł Jankowski i Adrian Horba.
Ciekawi świata zabierają w podróż do Norwegii
Fot: materiały BOK

Norwegia to kraj wspaniałych pejzaży i zróżnicowanego krajobrazu. Niezwykłe fiordy wcinają się w poszarpaną linię brzegową, nad malowniczymi dolinami wznoszą się góry, a lasy zajmują połowę obszaru kraju. W architekturze stolicy państwa Oslo dominuje eklektyzm - napotkamy tu tradycyjną drewnianą zabudowę, budowle klasycystyczne i nowoczesne. Norwegia to również kolebka narciarstwa - norwescy narciarze zajmują czołowe miejsca na międzynarodowych zawodach. Turyści, którzy odwiedzą skandynawski kraj mogą podziwiać zorzę polarną i posmakować ryb (jedną z podstaw norweskiej gospodarki jest zwłaszcza połów śledzi).

O swojej podróży do Norwegii opowie trzech podróżników - Robert Łupiński, Paweł Jankowski i Adrian Horba. Zaprezentują też zdjęcia z wyprawy.

Robert Łupiński to dyplomowany fotograf zawodowy. Zajmuje się głównie fotografią wnętrzarską i ślubną. Z kolei Paweł Jankowski jest pasjonatem filmów i podróży. Fotografią zajmuje się hobbystycznie. W Norwegii odpowiedzialny był za filmową rejestrację szlaków, które przemierzał wraz z ekipą. Trzeci podróżnik - Adrian Horba - z zawodu jest architektem. Pasjonat podróży i fotografii artystycznej, od wielu lat członek Stowarzyszenia Klub Balonowy Białystok. Podróżował m.in. do Japonii, Rosji, Stanów Zjednoczonych i Ukrainy. Ostatnia podróż to Norwegia.

Spotkanie odbędzie się tradycyjnie we wtorek, 30 sierpnia o godz. 18 w Famie. Wstęp jest wolny.

Więcej:
Ciekawi świata - Norwegia

andy

1647 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39