"Ciekawie po prawie", czyli dzień otwarty na Wydziale Prawa UwB

2023.05.31 15:25
Podczas dnia otwartego, uczniowie oraz absolwenci szkół ponadpodstawowych będą mogli zobaczyć, jak wygląda Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku (UwB) od podszewki. Pracownicy na ten dzień przygotowali wiele atrakcji.
"Ciekawie po prawie", czyli dzień otwarty na Wydziale Prawa UwB
Fot: Malwina Witkowska

W piątek (2.06) pracownicy oraz dydaktycy Wydziału Prawa UwB organizują dzień otwarty, podczas którego będzie można wziąć udział w ciekawych wykładach, ale i nie tylko.

Dzień rozpocznie się symulacją rozprawy sądowej z zakresu prawa administracyjnego, która dotyczyć będzie "Śmieciowych peregrynacji po Polsce". Symulacje zawsze przyciągają wielu słuchaczy, dlatego pod koniec dnia otwartego odbędzie się druga, tym razem z zakresu prawa cywilnego - "O tym co się wydarzyło na skrzyżowaniu ul. Rumiankowej i Storczykowej i o skutkach tego zdarzenia".

Na auli odbędą się spotkania i ciekawe wykłady. Dr Tomasz Kałużny, sędzia VI Wydziału Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Rejonowego w Białymstoku opowie o tym, czy łatwo jest kogoś o(sądzić). Adwokat Anna Jaczun z Izby Adwokackiej w Białymstoku przedstawi pracę adwokata od podszewki. Z kolei doradczyni podatkowa Dorota Kosacka z Kancelarii DBO Polska opowie o tym, jak odnaleźć się w podatkach.

Mgr Patryk Topolski ze Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych UwB i aplikant radcowski w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Białymstoku przekaże informacje dotyczące aplikacji radcowskiej oraz doktoratu, m.in. czy ciężko jest je ze sobą łączyć. Dr Konrad Wnorowski, oficer Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Białymstoku opowie o tym, jak m.in. wygląda rekrutacja do służb mundurowych. Dr Marta Kuklo i dr Arkadiusz Bieliński podzielą się wiedzą dotyczącą mediacji i pracy mediatora.

W godz. 11.00-11.30 na uczniów oraz absolwentów szkół ponadpodstawowych czekać będą różne stoiska informacyjne. Studencka Poradnia Prawna opowie o rekrutacji do poradni, o tym czym się zajmują i na jakich zasadach udzielają porad prawnych. Pojawią się także przedstawiciele punktu informacyjnego Europe Direct Podlaskie, a także programu Erasmus+. Z kolei Koło Naukowe Prawa Karnego i Kryminologii prowadzić będzie stoisko daktyloskopijne, na którym będzie można poznać odciski swoich palców.

Szczegółowy harmonogram: Dzień otwarty Wydziału Prawa UwB.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1629 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39