Co działo się na granicy w ciągu tygodnia? [RAPORT]

2023.11.03 11:53
W tym tygodniu próbę przedostania się na polską stronę granicy podjęły 363 osoby. Za pomocnictwo zatrzymano 4 osoby. Pomimo zimna aż 42 osoby zdecydowały się na przeprawę graniczną rzeką.
Co działo się na granicy w ciągu tygodnia? [RAPORT]
Fot: Podlaska Straż Graniczna

Poniedziałek, 30 października

W pierwszym dniu tego tygodnia funkcjonariusze Straży Granicznej donieśli o 93 osobach próbujących pokonać białorusko-polską granicę. Byli to między innymi obywatele Somalii, Iranu oraz Syrii. Na widok patroli strażników na Białoruś zawróciło 11 osób.

W Narewce doszło do zatrzymania dwóch kurierów. Byli to obywatel Azerbejdżanu i obywatel Ukrainy, którzy przewozili czterech obywateli Afganistanu.

Wtorek, 31 października

W ostatnim dniu października na przeprawę graniczną zdecydowało się aż 140 osób. Wśród cudzoziemców znaleźli się między innymi obywatele Etiopii i Iranu.

Strażnicy z Białowieży poinformowali o 24 osobach przeprawiających się przez rzekę Przewłokę. Na widok patroli polskich służb 19 osób zrezygnowało z tej próby.

Za pomocnictwo przy nielegalnym przekraczaniu granicy zatrzymano dwóch obywateli Ukrainy.

Środa, 2 listopada

Na terytorium Polski próbowało przedostać się 86 osób. Zatrzymano, między innymi, obywateli Iranu i Somalii. Zobaczywszy funkcjonariuszy polskich strażników, z próby zrezygnowało 18 osób, które wycofały się na białoruską stronę granicy.

W Białowieży przez rzekę Przewłokę przeprawiło się kolejnych 18 osób.

W Dubiczach Cerkiewnych doszło do jedynego w tym tygodniu incydentu obrzucania polskich funkcjonariuszy kamieniami przez cudzoziemców.

Czwartek, 2 listopada

Wczoraj na przeprawę zdecydowało się 44 cudzoziemców, a wśród nich, między innymi: obywatele Jemenu, Syrii, Erytrei.

Za pomocnictwo zatrzymano trzy osoby. Byli to dwaj obywatele Gruzji, którzy przyjechali na granicę po odbiór migrantów oraz obywatel Ukrainy, który przewoził dwóch Irańczyków.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1203 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39