Co działo się na granicy w tym tygodniu? [RAPORT]

2023.11.25 12:46
W ostatnim tygodniu funkcjonariusze Straży Granicznej odnotowali 101 prób nielegalnego przekroczenia białorusko-polskiej granicy. To najmniejsza liczba interwencji w tym miesiącu.
Co działo się na granicy w tym tygodniu? [RAPORT]
Fot: Straż Graniczna

Poniedziałek - 20 listopada

W pierwszym dniu tego tygodnia przez białorusko-polską granicę próbowały się przedostać 44 osoby. Zatrzymano między innymi obywatele Indii, Sri Lanki, Syrii, Afganistanu i Iranu.

Wtorek - 21 listopada

W tym dniu na przeprawę zdecydowało się tylko 7 osób. Wszyscy cudzoziemcy wycofali się jednak na widok polskich strażników.

Środa - 22 listopada

Służby doniosły o 28 osobach próbujących przedostać się na terytorium Polski. Byli wśród nich, między innymi, obywatele Egiptu, Iraku oraz Iranu. Na widok patroli Polskiej Straży Granicznej, na Białoruś wycofało się 11 osób.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Płaskiej poinformowali o grupie 15 cudzoziemców, którzy próbowali sforsować zaporę graniczną.

W nocy ze środy na czwartek, w Czeremsze cudzoziemcy próbowali niszczyć techniczne zabezpieczenia granicy. Zaalarmowani alertem z bariery elektronicznej funkcjonariusze szybko pojawili się na miejscu zdarzenia i udaremnili próbę przekroczenia granicy.

Czwartek - 23 listopada

Przez granicę próbowało przedostać się 22 cudzoziemców. Na widok strażników wycofało się 5 osób. Wszyscy zatrzymani posiadali rosyjskie wizy. Zdarzenia te miały miejsce na odcinkach granicznych w Dubiczach Cerkiewnych i Czeremsze.

W listopadzie ujawniono 1,3 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy. W ciągu tego roku było ich już aż 25,5 tys.


Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1186 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39