Co nowego na ekranach kin Helios? W repertuarze m.in. mrożące krew w żyłach produkcje

2023.10.26 18:34
W najbliższym czasie na ekranach kin Helios odbędą się premiery filmów "Slotherhouse. Leniwa śmierc.", "Miało Cię tu nie być" oraz "Pięć koszmarnych nocny". Oprócz tego, w repertuarze znalazło się wiele seansów specjalnych, w tym m.in. Maraton Halloweenowy, a także mecz El Clasico: FC Barcelona - Real Madryt.
Co nowego na ekranach kin Helios? W repertuarze m.in. mrożące krew w żyłach produkcje
Fot: Kadr z filmu "Pięć koszmarnych nocny"

Z premier warto wybrać się na:

"Slotherhouse. Leniwa śmierc." w Galerii Alfa. To intrygująca produkcja o historii Emily Young, studentki ostatniego roku, pragnącej zdobyć popularność w wyborach na prezesa studenckiego bractwa. Aby to osiągnąć, adoptuje uroczego leniwca o imieniu Alfa, który staje się jej wyborczą maskotką. Niedługo po tym studencka społeczność zostaje wstrząśnięta serią makabrycznych morderstw, których ślady prowadzą do Alfy. Film wciąga widza w pytanie, czy w sercu tak słodkiej istoty może kryć się żądza mordu?

"Miało Cię tu nie być" w Atrium Biała. Produkcja przedstawia poruszającą historię, ukazującą niespodziewane spotkanie między siedemnastoletnią Mańką a jej dawno niewidzianym ojcem. Po odkryciu, że dziewczyna jest w ciąży, ojciec postanawia pomóc jej, chociaż nie wie wiele o problemach dorastającej nastolatki. W poszukiwaniu wsparcia i rad wkracza w świat swoich byłych partnerek, co prowadzi do spotkań z różnorodną grupą "eks", wśród których znajdują się zarówno feministka, jak i tancerka z nocnego klubu. Ta nietypowa podróż staje się szansą na nowy początek zarówno dla ojca, jak i córki, a zaskakujący finał ich wspólnych perypetii zapewni widzom niezapomniane wrażenia.

"Pięć koszmarnych nocny" w Galerii Jurowieckiej. To najnowsza produkcja studia Blumhouse, znanego z takich filmów jak "M3GAN," "Czarny telefon," i "Niewidzialny człowiek." Film opowiada historię stróża nocnego, który rozpoczyna pracę w tajemniczym miejscu - Freddy Fazbear's Pizza. Już pierwszej nocy zdaje sobie sprawę, że jego zadanie nie będzie łatwe.

Warto również zwrócić uwagę na:

"Tylor Swift: The Eras Tour" w ramach Helios na scenie w Galerii Alfa i Atrium Biała. To filmowy spektakl, który zabiera w niesamowitą podróż przez różne epoki kariery Taylor Swift. Film zapewnia zapierającą dech w piersiach jakość dźwięku i obrazu, przenosząc widzów prosto na scenę koncertową. Dla prawdziwych fanów Taylor Swift to okazja, by założyć strój "Taylor Swift Eras Tour" i bransoletki przyjaźni, aby uczcić to niezwykłe święto wszystkich Swfities.

Maraton Halloween w kinach Helios, na który można wybrać się zarówno w piątek (27 października) i we wtorek (31 października). Kino Helios przygotowało 2 zestawy filmowe. W pierwszym znajdują się tytuły: "Raz, dwa, trzy... wchodzisz do gry", "Na pokuszenie zła", "Sprawca" i "Matka przełożona", natomiast w zestawie 2 są: "Fletnik", "Elevator Game", "Violetta" i "Wieczne zło".

"Pati i klątwa Posejdona." w ramach Helios dla dzieci. To ekscytujący film przygodowy, którego akcja rozgrywa się w starożytnej Grecji. Główne postacie to odważna mysz i jej lojalny kot, którzy wyruszają na niebezpieczną misję, aby pomóc mieszkańcom miasta Yolcos i zmierzyć się z gniewem Posejdona. W trakcie swojej podróży muszą stawić czoła mitologicznym bogom i stworzeniom, a także przezwyciężyć liczne niebezpieczeństwa. To pełna magii i przygód historia, która zabierze widzów w fascynujący świat starożytnej Grecji i zapewni niezapomnianą rozrywkę dla całej rodziny.

"Cezanne - portrety życia" w Helios na scenie w Galerii Alfa. Produkcja czerpie inspirację z wielkich wystaw twórczości Paula Cézanne’a prezentowanych w renomowanych galeriach, takich jak National Portrait Gallery w Londynie, Musée d’Orsay w Paryżu i National Gallery of Art w Waszyngtonie. Film ukazuje nie tylko wybitne dzieła malarza, ale także jego życie i twórczy proces, korzystając z listów artysty oraz zdjęć miejsc, gdzie mieszkał i pracował. Paul Cézanne uważany jest za jednego z najważniejszych postimpresjonistów, który przekształcił europejską i światową sztukę, poszerzając dziedzictwo impresjonistów i wprowadzając innowacyjne techniki.

El Clasico: FC Barcelona - Real Madryt w Helios Sport w Atrium Biała. To spotkanie, które wzbudza ogromne zainteresowanie wśród fanów piłki nożnej, niezależnie od ich klubowych sympatii. Zmierzą się dwie potężne drużyny: Barca i "Królewscy". Kwestią otwartą pozostaje, która z tych ekip wyjdzie zwycięsko z tego spektakularnego pojedynku.

"Fantastyczny Matt Parey" w Kinie konesera w Galerii Alfa. Film ten stanowi fascynującą próbę uchwycenia fenomenu Macieja Parowskiego, redaktora, który odegrał kluczową rolę w rozwoju kilku pokoleń pisarzy polskiej fantastyki. Widzowie będą mieli okazję prześledzić jego niezwykłą biografię, która rozgrywa się na tle burzliwych przemian historycznych, od walk z PRL, poprzez kierowanie najważniejszym pismem literackim, okres transformacji, aż po erę narodzin internetu i upadek słowa drukowanego. W filmie będzie można usłyszeć relacje jego współpracowników, bliskich oraz ekspertów w dziedzinie science fiction, którzy dzielą się niezwykłymi wspomnieniami. Całą opowieść urozmaicają animowane sekwencje komiksowe.

"Masz Ci los!" w Kulturze dostępnej. To czarna komedia, która rozgrywa się w nietypowej sytuacji po pogrzebie ukochanego dziadka. Główni bohaterowie odkrywają, że wygrały w loterii numery, które dziadek obstawiał przez całe życie. Teraz muszą wykopać zwycięski kupon spoczywający 3 metry pod ziemią, co wywołuje lawinę zabawnych sytuacji i intryg. Do tej niecodziennej rozgrywki dołącza również miejscowy ksiądz, gotów zrobić wiele, by odnowić kościół. Film w zabawny sposób ukazuje, jak ludzie zmieniają się, gdy w grę wchodzą duże pieniądze, kreując komiczny wyścig pełen zwrotów akcji i zaskakujących rozwiązań.

Repertuary:
REPERTUAR Kina Helios w Alfa Centrum 27 października - 2 listopada
REPERTUAR Kina Helios w Atrium Biała 27 października - 2 listopada
REPERTUAR Kina Helios w Galerii Jurowieckiej 27 października - 2 listopada

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1248 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39